Gala Mistrzów Sportu: Robert Lewandowski sportowcem 2021 roku 

Sensacji nie było. Zgodnie z przewidywaniami Robert Lewandowski drugi raz z rzędu i trzeci w swojej karierze zwyciężył w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. W końcowej klasyfikacji kapitan polskiej reprezentacji wyprzedził trzykrotną mistrzynię olimpijską w rzucie młotem Anitę Włodarczyk i mistrza świata na żużlu Bartosza Zmarzlika. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że zawodnik Bayernu Monachium zasłużenie triumfował podczas Gali Mistrzów Sportu 2022. 33-latek w minionym sezonie ponownie udowodnił, że należy do ścisłej światowej czołówki napastników. Pobił m.in. rekord Gerda Muellera w liczbie goli strzelonych w jednym sezonie Bundesligi oraz zdobył Super Puchar Niemiec, a w prestiżowym plebiscycie „France Football" zajął drugie miejsce. Ulegając jedynie Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu. 

Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2022

Lider kadry narodowej na Gali Mistrzów Sportu pojawił się razem z mamą Iwoną Lewandowską, siostrą Mileną Lewandowską-Miros oraz teściową Marią Stachurską. Zabrakło natomiast Anny Lewandowskiej. Żona piłkarza wypoczywa aktualnie – wraz z córkami Klarą i Laurą – na Malediwach. Mimo nieobecności ukochanej i jego dwóch małych pociech, „Lewy" podczas przemówienia nie zapomniał o swoich najbliższych. 

„Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej żonie i dzieciom. One są dla mnie największym wsparciem. Dają mi siłę każdego dnia, żebym nie poddawał się, jak są ciężkie momenty, kiedy są sukcesy, żeby nie przestawał walczyć o swoje marzenia" – zaznaczył. 

Anna Lewandowska pogratulowała mężowi kolejnego wyróżnienia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na InstaStory zamieściła wspólne zdjęcie z córkami, które opatrzyła wzruszającym wpisem: „Kochanie, wszystkie trzy przesyłamy Ci potrójną moc uścisków z okazji trzeciego już zwycięstwa w tym prestiżowym konkursie. Nasza DUMA sięga po horyzont i jeszcze dalej"

Robert Lewandowski o zakończeniu kariery

Lewandowski nie krył wzruszenia po otrzymaniu statuetki dla najlepszego sportowca Polski. Jak sam przyznał, ta nagroda jest dla niego szczególna, bowiem otrzymał ją od kibiców, na których zawsze może liczyć.

„Chciałbym podziękować polskim kibicom, którzy są najlepsi na świecie. Zawsze czuję ich wsparcie […]. Jestem dumny z tej statuetki, dlatego że dostałem ja w Polsce. Bardzo ją doceniam. Jest ona dla mnie szczególna. Dlatego znajdę najlepsze miejsce dla niej" – zapewnił. 

Przy okazji piłkarz poruszył ważną dla wszystkich kwestię. Mianowicie temat swojej sportowej przyszłości. Czyżby Robert Lewandowski nosił się z zamiarem zakończenia kariery? 

„Wielu kibiców i dziennikarzy pyta, ile jeszcze? Mam 33 lata. Nie powiem, że to mnie nie męczy, ale nie chcę kończyć, nie mam zamiaru kończyć" – powiedział ku uciesze wielu fanów, rozwiewając wszelkie wątpliwości. 

Przypomnijmy, że 21 sierpnia Robert Lewandowski skończy 34 lata. 

Gala Mistrzów Sportu 2022 – wyniki 

Sprawdź, jak prezentuje się czołowa dziesiątka 78. edycji Plebiscytu „Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku: 

  1. Robert Lewandowski – piłka nożna
  2. Anita Włodarczyk – lekkoatletyka 
  3. Bartosz Zmarzlik – żużel
  4. Dawid Tomala – lekkoatletyka 
  5. Wojciech Nowicki – lekkoatletyka 
  6. Maria Andrejczyk lekkoatletyka 
  7. Sztafeta mieszana 4×400 m: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik – lekkoatletyka 
  8. Czwórka podwójna – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann – wioślarstwo
  9. Karolina Naja i Anna Puławska – kajakarstwo
  10. Tadeusz Michalik – zapasy

Czytaj także: