HBO szykuje kolejny hit? Wszystko na to wskazuje. Już niebawem, a dokładnie w maju odbędzie się premiera nowego serialu zatytułowanego "The Wizard of Lies". W rolach głównych zobaczymy m.in. Roberta De Niro, a także Michelle Pfeiffer. Produkcja oparta jest na książce o tym samym tytule autorstwa Diany B. Henriques.

"The Wizard of Lies" oparty jest na historii Berniego Madoffa, (nie)słynnego finansisty z Wall Street (byłego przewodniczącego NASDAQ i założyciela firmy Bernard L. Madoff Investment Securities LLC), który w 2009 roku został skazany na 150 lat (!) więzienia za oszustwa oraz stworzenie piramidy finansowej. Według początkowych obliczeń, ponad 13 tysięcy klientów straciło przez niego w sumie prawie 65 miliardów $. Przez lata ten mimo wszystko szanowany bankier wspierał akcje charytatywne, a nawet finansował niektóre produkcje filmowe. Za reżyserię serialu odpowiedzialny jest Barry Levinson ("Upokorzenie", "Co jest grane?", "Włamanie na śniadanie", "Fakty i akty", "Uśpieni", "Rain Man", "Good morning, Vietnam")

W portoflio HBO znajdziemy takie seriale jak "Seks w Wielkim Mieście", "Gra o tron", "Młody papież" (koprodukcja z Canal + i Sky Atlantic), "Dziewczyny", "Boardwalk Empire", "Rodzina Soprano", "Sześć stóp pod ziemią", "True Blood", "Detektyw", "Pozostawieni", "Westworld", "Rozwód", "Terapia", "Vinyl", czy "Prawo ulicy". Bernard był już bohaterem miniserialu "Madoff" (2016), w którego wcielił się wtedy Richard Dreyfus.