Współprowadzący programy motoryzacyjne „Top Gear” oraz „The Grand Tour”, Richard Hammond, wciągnął się w nowe hobby tak bardzo, że z jego powodu postanowił sprzedaż aż osiem pojazdów ze swojej kolekcji. Już 1 sierpnia na brytyjskim Silverstone Auctions pojawią się między innymi samochody 1969 Porsche 911T oraz 1999 Lotus Esprit Sport 350, a także motocykle 1977 Moto Guzzi Le Mans, Velocette KSS Mk1 czy 1927 Sunbeam Model 2. Wszystkie to prawdziwe perełki, dlatego dziennikarz powinien być po aukcji zadowolony z uzyskanych cen.

W sieci można znaleźć kilka zdjęć prezentujących wystawione na aukcję pojazdy:

Przygotowanie do nowego programu

Czemu Richard Hammond zdecydował się je sprzedać? Planuje rozwinąć swój nowy projekt nazwany „The Smallest Cog”, czyli zająć się renowacją starych samochodów. Kilka miesięcy temu dziennikarz w serwisie YouTube rozpoczął cykl filmów, w którym skupił się na odnowieniu klasycznego Jaguara. Oczywiście, kto zna Hammonda ten wie, nie byłby w stanie zrobić tego w pojedynkę, więc wsparli go Neil i Anthony Greenhouse, którzy zajmowali się całym procesem renowacji. Internetowe show okazało się niezwykle popularne, dlatego dziennikarz postanowił pójść o krok dalej i stworzyć program o renowacji samochodów.

Richard Hammond skupiał się będzie na znajdowaniu i kupowaniu co ciekawszych egzemplarzy, doglądaniu postępów prac i w końcu sprzedaży już wyremontowanych pojazdów. Całym procesem renowacji wspomniani już Neil oraz Anthony Greenhouse. Stworzeniem programu zainteresowała się stacja Discovery+ i to właśnie z nią Hammond podpisał kontrakt na pierwszy sezon samochodowego show.

Ekipa „Top Gear” się nie nudzi

Choć Hammond, May i Clarkson nie współtworzą „Top Gear” od kilku lat, to właśnie dzięki programowi BBC zyskali międzynarodową popularność. Teraz swój program nazwany „The Grand Tour” nagrywają dla Amazon Prime Video, ale również skupiają się na innych projektach. Hammond niedługo rozpocznie renowację pojazdów, Jeremy Clarkson postanowił zostać rolnikiem, co udokumentował w programie „Farma Clarksona”, a James May... gotuje. Jego kulinarne show dostępne jest na platformie Amazona.