Wielokrotnie już słyszeliśmy o najpotężniejszych autach w swojej klasie. Zazwyczaj producenci przekonują nas o tym, że ich auta są najmocniejsze i nie mają sobie równych - a my z reguły nie dajemy się nabrać na marketingowe strategie, lecz Rezvani nas totalnie do siebie przekonało. Ich najnowszy SUV jest najmocniejszym autem w tej kategorii, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Rezvani Tank: najmocniejszy SUV świata

Tym co czyni to auto tak wyjątkowym, są oczywiście osiągi. V8 o pojemności 6,2 litra normalnie rozwija 700 KM - tak jest w przypadku Demonów, w których gości ten silnik. W przypadku SUV-a Rezvani jest to 1000 KM i 1180 Nm momentu obrotowego. Dokładna moc tego czołgu nie jest jeszcze znana, lecz dostępne już informacje zdążyły nam zawrócić w głowie.

Wiemy także, że dostępne są też wersje. Ta z V6 o pojemności 3.6 litra wyprodukuje około 285 KM. Model z wysokoprężnym 3.0 dostarczy 500 KM. W ofercie dostępne jest także jeszcze jedno nieco słabsze V8 o pojemności 6.4 litra. Więcej informacji nie udostępniono. 

Patrząc jednak na SUV-a Rezani, widzimy bardzo futurystyczne ujęcie auta terenowego - szczególnie, gdy spojrzymy na tył. Z profilu auto przypomina nieco Suzuki Jimny - ale to dobrze, ponieważ to fantastyczne auto!

W środku Rezvani znajdziemy 7,9 calowy ekran dotykowy obsługujący między innymi Apple CarPlay i Android Auto. Do tego opony typu runflat, osłony podwozia, zestawy pierwszej pomocy czy specjalnie wzmocnienia na bak paliwa. Nic tylko się zakochać w terenówkach!