Wakacje nie muszą, a nawet nie powinny upłynąć pod znakiem aktywności kanapowej. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko spędza godziny nad książką czy przed telewizorem, zaproponuj mu… grę.

„Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty” to akcja po raz ósmy organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Ambasadorem tegorocznej edycji został redaktor naczelny ELLE Man, Olivier Janiak. 

„Mam trzech synów i wiem, że nie zawsze mamy pomysł na to, jak spędzić fajnie czas z naszymi dziećmi.

„Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty” to akcja, która inspiruje nas - rodziców, a naszym dzieciom daje szansę na to, żebyśmy zrobili coś razem i celebrowali mapę wspólnych doświadczeń” - podkreśla Olivier Janiak.

Tym razem – w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – motywem przewodnim zabawy będzie hasło „Nasza Niepodległa”. Dzięki przygotowanym łamigłówkom i zadaniom uczestnicy poznają sylwetki cudzoziemców, którzy współtworzyli historię Warszawy.

Akcja trwa od 18 czerwca do 9 września 2018 roku. Aby rozpocząć zabawę wystarczy wejść na stronę www.radwatrzywarszawiakiemjestesty.pl, zarejestrować się i za darmo pobrać przygotowane materiały. 


Do zabawy przyłączyło się 29 instytucji, w tym m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Warszawskiej Pragi, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie oraz warszawskie ZOO oraz pałace w Łazienkach Królewskich i w Wilanowie. 

ELLE Man jest patronem medialnym akcji.