Marka Ralph Lauren kojarzy nam się z uniwersalną elegancją, która nie poddaje się tymczasowym, sezonowym modom. Jak się jednak okazuje, nawet amerykański gigant mody w stylu preppy musiał ugiąć się pod naporem wracającej jak tsunami mody na lata 90-te, która w najlepsze trwa już co najmniej trzeci sezon z rzędu. Ralph Lauren swój powrót do czasu z końca ubiegłego milenium postanowił ubrać w linię „Winter Stadium”, która jest wyraźnym nawiązaniem do jego innej, głośnej kolekcji dokładnie sprzed 26 lat. Mowa o linii „Stadium Collection”, która zadebiutowała podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku, kiedy to Lauren odział amerykańskich olimpijczyków w ubrania sportowe nawiązującą do mundurów amerykańskich atletów lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Kolekcja ta wryła się w historię marki na tyle mocno, że designer uznał, że pora ją odświeżyć w nowych czasach i na nowych warunkach. Jak to zrobił?

Ralph Lauren Polo - powrót do lat 90-tych

Po 26 latach Ralph Lauren wraca ze swoją sportową linią w nowej, tym razem tylko zimowej odsłonie. I choć ubrania z linii „Winter Stadium” krojem, kolorystyką i mnogością logotypów (gdzie indziej je znaleźć jak właśnie nie u Laurena?) nawiązują stylistyką do lat 90-tych, to jednak projektant zadbał o to, żeby przełożyć je na język współczesnego street-wear’u.  I tak w kolekcji znajdziemy pikowane puchowe kurtki, spodnie narciarskie, czapki z daszkiem i zimowe czapy ocieplane futrem, zimowe swetry, szaliki, golfy a nawet polary! W kolekcji nie zabrakło pakownych plecaków i nerek na biodra – co ciekawe, też w formie mini-plecaczków.

Ralph Lauren Polo: Winter Stadium

Jak zapewnia na swojej stronie marka Ralph Lauren Polo, wszystkie ubrania z linii „Winter Stadium” wykonano przy użyciu najnowszej technologii, która zapewnia odpowiednią ciepłotę ciała i powala skórze oddychać nawet podczas podbijania wyjątkowo wymagających tras narciarskich czy snowboardowych. W końcu nowa linia Ralpha Laurena nadaje się nie tylko do lansu po najbardziej stylowych deptakach Europy. Wydaje się, że równie duże wrażenie może zrobić na trasach zjazdowych niższych Alp czy nawet w Tatrach Wysokich.

Wszystkie sylwetki z linii Ralph Lauren Polo Winter Stadium znajdziesz w naszej GALERII--->