Rajd Dakar 2019: kiedy start?

25-letni Lucas Barron ze sportem jest związany od najmłodszych lat. Zaczynał od pływania, ale trenował również piłkę nożną i surfing. Teraz, jako pilot, wystartuje ze swoim ojcem w najtrudniejszym rajdzie świata - podczas 10-dniowego wyścigu będzie musiał pokonać ponad 5 tys. kilometrów, w większości po trudnym, piaszczystym terenie. Start: 6 stycznia w Limie (to będzie pierwsza edycja rajdu w historii, która odbędzie się tylko w jednym kraju!)

- Do startu przygotowywałem się przez półtora roku. Doskonale znam trasę i jestem przekonany, że dotrzemy na metę! - deklaruje Barron.

Ojciec 25-latka jest mechanikiem samochodowym z doświadczeniem w Dakarze, na którego starcie stawał już pięciokrotnie. Załatwienie synowi odpowiedniej licencji - jak twierdzi - nie stanowiło żadnego problemu: - Choroba nie może oznaczać rezygnacji z marzeń! - deklaruje Barron senior.

Rajd Dakar 2019: ilu Polaków startuje?

To pod wieloma względami będzie wyjątkowa edycja słynnego rajdu. Oprócz tego, że odbędzie się wyłącznie w jednym kraju (z powodu powszechnej biedy w Ameryce Południowej blokuje się dopłaty do hucznych wydarzeń sportowych, ponadto krzyk podnieśli ekolodzy), będzie również najkrótszym w historii.

W tegorocznej edycji Dakaru pojedzie aż 11 Polaków.