Praktycznie każda firma zegarmistrzowska (choć dotyczy to oczywiście również firm z innych branż) pracuje nad tym, aby mieć swój rozpoznawalny znak – coś, co pozwoli natychmiast wyróżnić swój produkt na tle konkurencji. Szwajcarzy z RADO postawili na rozwój technologiczny. Firma ta jest znana z faktu, że swoje zegarki tworzy z najnowocześniejszych materiałów, takich jak odporna na zarysowania ceramika high-tech, CeramosTM , ceramika plazmowa high-tech czy Hardmetal. W ogromnej większości przypadków zegarki RADO charakteryzowały się jednak nowoczesnym, a niekiedy wręcz futurystycznym dizajnem. Teraz przyszedł czas na zegarek, który idealnie wpisuje się w gusta tych mężczyzn, którzy preferują styl vintage, a jednocześnie nie chcą rezygnować z charakterystycznych dla marki nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Captain Cook z ceramiki High-Tech

Captain Cook to jeden z najbardziej kultowych zegarków w ofercie RADO. Po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży w 1962 roku, a na przestrzeni kolejnych kilkudziesięciu lat doczekał się kilku modyfikacji. Teraz przyszła pora na kolejną, która jest swoistym znacznikiem nowej ery. Captain Cook High-Tech Ceramic jest nie tylko wykonany ze wspomnianego materiału, ale także charakteryzuje się kilkoma innymi cechami. Model ten po raz pierwszy w historii jest dostępny z kopertą o rozmiarze 43 mm oraz w czterech wersjach. W zależności od tego, jaki styl preferuje klient, może wybrać wariant, który z pewnością będzie dopełnieniem wielu ciekawych stylizacji.

  • w pierwszym z nich mamy do czynienia z czarną ceramiczną kopertą i obrotowym pierścieniem ze stali nierdzewnej. Jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w stylu casualowym, jak i bardziej formalnym.

  • kolejny ma identyczną specyfikację, ale jest połączony z gumowym paskiem – coś dla tych, którzy preferują bardziej nieformalny wygląd i chcą zabrać zegarek na mniejszą lub większą wyprawę terenową

  • trzeci oferuje nieco więcej pod względem kolorów: posiada czarną kopertę i bransoletę z ceramiki high-tech, ale z detalami w kolorze różowego złota.

  • czwarty z nowych wariantów ma bardzo wyraźną kopertę i bransoletę z ceramiki plazmowej high-tech z pierścieniem z utwardzanej stali nierdzewnej i niebieską wkładką z ceramiki high-tech.

Tym, co łączy wszystkie te wersje są tarcza i dekiel wykonane z unikalnego, półprzezroczystego czarnego szkła szafirowego (dzięki któremu można podziwiać pracę mechanizmu zegarka), osiemdziesięciogodzinna rezerwa chodu oraz wodoszczelność do 300 metrów. Mechanizm zasilany jest wysokiej jakości kalibrem Rado R734 ze sprężyną włosową NivachronTM, która chroni zegarek przed polami magnetycznymi. Ciekawy zabieg zastosowano w bransoletach – jej wewnętrzne ogniwa są wykonane z elementów błyszczących, natomiast zewnętrzne z matowych.

Dlaczego ceramika High-Tech?

Fakt, że marka RADO stawia właśnie na ceramikę high-tech w swoich zegarkach nie jest przypadkiem. Materiał ten łączy w sobie wiele zalet. Jest przede wszystkim bardzo lekki, dzięki czemu wykonane z niego zegarki nie obciążają zbytnio nadgarstków. Cechuje się przy tym hipoalergicznością, zatem może być swobodnie noszona przez osoby uczulonych na inne materiały. Jest także bardzo odporna na zarysowania, no i wreszcie – świetnie wygląda.
Zegarek RADO Captain Cook High-Tech Ceramic można kupić w salonach Jubitom i W.Kruk oraz na stonie internetowej https://www.rado.com/int_pl

 

Zegarek RADO Captain Cook High-Tech Ceramic można kupić w salonach Jubitom i W.Kruk.