Twórca takich filmów jak „Pulp Fiction” i „Bękarty wojny” przyjedzie do Torunia już w listopadzie. Festiwal CAMERIMAGE odbędzie się w tym mieście w dniach 9-16 listopada 2019 roku. Dokładnie 16 listopada Quentin Tarantino i jego operator do filmu „Pewnego razu… w Hollywood” Robert Richardson odbiorą nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser. Tarantino i Richardsonem nakręcili wspólnie pięć filmów.

ZOBACZ TEŻ: „Pewnego razu… w Hollywood”: Quentin Tarantino ratuje Fabrykę Snów [RECENZJA]

„Duet ten zachwycił dylogią Kill Bill, stworzył alternatywną wersję II wojny światowej w Bękartach wojny, dokonał dekonstrukcji amerykańskich mitów w Django, ukazał na taśmie 70mm piękno westernu w Nienawistnej ósemce. Z kolei Pewnego razu... w Hollywood to poruszająca do żywego i jednocześnie podnosząca na duchu opowieść o Los Angeles na przełomie dwóch epok. Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością” – powiedział Marek Żydowicz, dyrektor Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Warto też wspomnieć, że Tarantino nie będzie jedynym znanym gościem w Toruniu podczas festiwalu. Pojawia się także Edward Norton Danny DeVito oraz Richard Gere. Zatem można powiedzieć, że CAMERIMAGE będzie przed chwilę oblegany przez prawdziwe Hollywoodzkie gwiazdy.