Nielegalne wyścigi, pościgi policyjne i wyselekcjonowane modele samochodów sprawiły, że „Need for Speed” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier wideo na świecie. Najnowszy model Hi OCTN x NFS pojawi się także w najnowszej edycji Heat, umożliwiając bohaterom noszenie wirtualnej wersji buta ze świata rzeczywistego.

„Forever Faster to nie tylko motto naszej marki. To także postawa i pasja partnera, z którym chcemy współpracować” – wyjaśnia Teamhead Marketing Motorsport w Puma, Anja Egger. „Czy jest lepszy sposób na podkreślenie tego niż stworzenie produktu wraz z jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier wideo w dziedzinie sportów motorowych? Need for Speed znajduje się na podium najwybitniejszych gier wideo, od lat realizując pasję wyścigów i driftu.”

ZOBACZ TEŻ: „Need for Speed: Heat” - czy warto było czekać na nową ścigankę? [RECENZJA]

Buty Puma Hi OCTN x NFS posiadają neoprenową skarpetę z technicznymi nakładkami i klamrą dla dodatkowej stabilności. W pełni gumowa podeszwa zewnętrzna nawiązuje do wytrzymałych opon, które, podobnie jak w drifcie, zapewniają większą przyczepność, dzięki swojej szerokości. Natomiast wygodna podeszwa środkowa została wykonana z pianki EVA, dzięki czemu zapewnia doskonałą przyczepność.

Patrząc na kolaborację obu marek pod kątem wizualnym, można powiedzieć, że jest ona jak najbardziej udana. Neonowa kolorystyka butów prezentuje się nad wyraz dobrze. Przede wszystkim oddaje sam klimat gry, która sama w sobie przykuwa uwagę swoją ostentacyjnością. 

Model Puma Hi OCTN x NFS dostępny będzie 15 listopada w oficjalnych sklepach marki oraz D.H. Vitkac, SneakerStudio i Roots on the Roof.