Polska jesień i zima mają ostatnio w Polsce to do siebie, że choć najczęściej bywają dość ciepłe, to jednak potrafią zaskoczyć kilkoma dniami czy nawet tygodniami niezłego mrozu. Co wtedy? Okazuje się, że dość lekka garderoba, którą sobie na nie zarezerwowaliśmy jednak nie wystarcza i na podorędziu trzeba mieć dodatkowe, cieplejsze odzienie. A gdyby się tak okazało, że mamy do dyspozycji kurtkę, która w razie potrzeby nas dogrzeje? Wymysł szalonych naukowców? Możliwe. Najlepsze w nim jest jednak to, że już się spełnia!

Na rynku pojawiła się najnowsza edycja bestellerowej kurtki z panelem grzewczym. EVO HEAT, bo tak się nazywa to cudo, to nie tylko użyteczne okrycie na sezon jesienno-zimowy. To także rewolucyjny projekt, który zmienił standardy ciepłej odzieży wierzchniej. A to wszystko właśnie za sprawą wbudowanego panelu grzewczego, którym, co najlepsze, można samodzielnie sterować!

Kurtka EVO HEAT to z resztą tylko jeden z kilku modeli dostępnych w kolekcji EVOLUTION. Ta składa się z wielu modeli w różnych kolorach, o różnych funkcjach i zastosowaniach. Na przykład EVO KERRYN HEAT to damska kurtka zapinana na zamek błyskawiczny i zabezpieczona gumowym ściągaczem na mankietach. EVO 0520 HEAT to z kolei odświeżona męska wersja tego innowacyjnego okrycia. Została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Projektanci marki przewidzieli w niej aż sześć kieszeni zewnętrznych, w tym jedną na ramieniu oraz dodatkowo kieszenie wewnętrzne. Podobnie jak jej damski odpowiednik, występuje w kolorze czarnym, jest zapinana na suwak i ma wygodny kaptur. Obydwa modele cechuje dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykonania i nowoczesny design, dzięki czemu kurtkę w niemal takim samym kolorze i o podobnym kroju możesz nosić zarówno ty, jak i twoja partnerka! 

Kto powinien zastanowić się nad zakupem takiego odzienia? Projektanci Diverse utrzymują, że projektując je mieli na uwadze potrzeby wielbicieli sportów zimowych, ale także miłośników długich spacerów. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu można bowiem w pełni korzystać ze świeżego powietrza, i to mimo ekstremalnie niskiej temperatury na zewnątrz. A ta, umówmy się, wciąż się lubi w Polsce zdarzyć. Kurtka z wbudowanym panelem grzewczym świetnie wygląda też jako uzupełnienie codziennych stylizacji, także tych nieco bardziej zachowawczych, czytaj: męskich. 

Jak się jednak zabezpieczyć na okoliczność długich spacerów i sportów zimowych bez końca? Czy panel grzewczy nam się wówczas nie wyładuje? Okazuje, że i na to designerzy Diverse znaleźli sposób. Otóż wbudowany w kurtkę panel grzewczy zasilany jest na baterię power bank, którą ładujesz tak często, jak tylko tego potrzebujesz. Tak przemyślany system pozwala na kontrolowanie poziomu ciepła w trzech stopniach: niskim, średnim i wysokim. Czas grzania zależy od pojemności baterii i może wynosić nawet do sześciu godzin, a to oznacza długie i niczym nie skrępowane zabawy na stoku czy lodowisku.

Przyszłość zaczyna się dziś? Wygląda na to, że dla niektórych marek zaczęła się już wczoraj. Kurtki z linii EVOLUTION są dostępne na stronie oraz w wybranych sklepach stacjonarnych Diverse.