Kim jest Magnus Walker?

Urodzony w 1967 roku w Sheffield Walker od zawsze pasjonował się Porsche. Zaczynał jako projektant odzieżowy i dopiero z czasem pochłonęła go jego największa pasja - samochody, po tym, jak przeprowadził się do Kalifornii w wieku 19 lat w 1986 roku. Od dnia przenosin do Los Angeles zaczął kolekcjonować najrzadsze Porsche. Kocha przede wszystkim serię 911. W każdym udzielanym wywiadzie wypowiada słynną już dla siebie frazę: "I simply love 911's".

Jednym z jego największych marzeń jest posiadanie po jednym egzemplarzu każdego Porsche, jakie kiedykolwiek zostało wyprodukowane. Przez ponad 30 lat uzbierał naprawdę imponującą kolekcję, a wiecie co jest jeszcze lepsze? Jego garaż.

ZOBACZ TEŻ: Oto najmocniejsze Porsche Cayenne w historii. Psst: jest hybrydą!

Magnus Walker podzielił przestrzeń, w której magazynuje swoje perełki na kilka sekcji Porsche: te z silnikiem zamontowanym z przodu, za kierowcą po środku, z tyłu, ma też oddzielną salę na auta chłodzone wodą i jeszcze jedną na te chłodzone powietrzem. Niesamowite!

Jego ulubiony model? Oczywiście 911 z 1971 roku "227". Motoryzacyjni entuzjaści słysząc hasło "Magnus Walker" niemal od razu widzą go oczami wyobraźni przy swoim ukochanym aucie.

CZYTAJ: Rolex i klasyczne supersamochody to połączenie idealne!

Magnus Walker wyrósł na legendę motoryzacji. Nie jest projektantem, inżynierem czy mechanikiem, jak chociażby inny miłośnik Porsche - Akira Nakai San. Jest przede wszystkim kolekcjonerem, który kocha jedną konkretną markę. CheeRS Magnus!