Premiera ósmego sezonu „Gry o Tron” okazał się doskonałą okazją do rozpowszechnienia pięknej akcji społecznej. HBO oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie postanowiły zaprosić z tej okazji do udziału w akcji krwiodawstwa Bleed For The Throne – oddaj krew! Z okazji nadchodzącej premiery ostatniego sezonu kultowego serialu HBO widzowie zachęcani są do okazania swojego zaangażowania i jednocześnie zrobienia czegoś dobrego dla innych. 26, 27, 28 oraz 30 marca w Warszawie wszyscy chętni będą mogli oddać krew i odebrać unikatowe gadżety serialowe „Gry o tron”. Na sobotę, 30 marca 2019, przewidziano zaś dodatkową atrakcję – Żelazny Tron w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim w Warszawie. Jak i dzięki czemu będzie można na nim zasiąść? Wystarczy, że właśnie wtedy pojawisz się przy placu Zamkowym 4 w Warszawie i zgodzisz się na oddanie krwi, która może uratować życie innemu fanowi serialu. Nie koniecznie tego.

„Bleed For The Throne” - co to za akcja?

Bleed For The Throne” to globalna inicjatywa HBO organizowana w piętnastu krajach na świecie. Kampania rozpoczęła się na tegorocznym festiwalu SXSW w Austin i trwać będzie marcu i kwietniu. Poza Polską i Stanami Zjednoczonymi krew zbierana jest także w takich krajach jak Norwegia, Szwecja, Węgry, Rumunia, Czechy, Bułgaria, Serbia, Grecja, Chorwacja, RPA, Kenia, Ghana oraz Botswana.

CZYTAJ TEŻ: Kwiecień 2019 w HBO to nie tylko finał "Gry o tron". Oto pełna lista premier!

„Bleed For The Throne” - co, gdzie kiedy

W Polsce akcja krwiodawstwa organizowana jest przez HBO oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie we współpracy z partnerami – firmami Netia, Play oraz UPC. Organizatorzy zapraszają do włączenia się w inicjatywę i oddawanie krwi. Krew będzie można oddać w Warszawie w ostatnim tygodniu marca – 26, 27, 28 lub 30 marca – w jednym z mobilnych punktów poboru krwi lub stworzonym specjalnie na tę okazję stacjonarnym punkcie w centrum miasta. Dla osób, które zdecydują się na oddanie krwi i przyłączenie się tym samym do inicjatywy HBO przygotowało unikatowe gadżety serialowe „Gry o tron”. Szczegółowy harmonogram akcji znajduje się na stronie bleedforthethrone.pl.