Trzeci już sklep Primark w Polsce zostanie ulokowany w centrum handlowym Bonarka City Center przy ulicy Kamieńskiego 11 w Krakowie. Zajmie on 3,8 m kw. powierzchni na dwóch piętrach i będzie oferować - poza odzieżą - także przedmioty codziennego użytku i artykuły z oferty licencyjnej. Firma zapowiedziała, że będzie rekrutować zarówno na stanowiska kierowników, doradców klienta, jak i pracowników magazynu, kasjerów oraz visual merchandiserów.

Primark otworzy sklep w Krakowie

Po świetnej reakcji, z jaką spotkało się otwarcie naszych sklepów w Warszawie i Poznaniu, z przyjemnością ogłaszamy plany dotyczące naszego sklepu w Krakowie. Cieszymy się także, że udało nam się znaleźć tak wspaniałą lokalizację w stolicy Małopolski i zaoferować mieszkańcom Krakowa unikalne doświadczenie zakupowe oraz nowe miejsca pracy - poinformował w rozmowie z serwisem businessinsider.com.pl Maciej Podwojski, Primark Area Manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

W zeszłym roku Primark otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w warszawskiej Galerii Młociny w Warszawie, drugi zaś na początku tego miesiąca w poznańskiej galerii Posnania. To jednak nie koniec! Przedstawiciele słynnej sieciówki planują już otwarcie sklepu w Katowicach.

Primark w liczbach 

  • Firma posiada obecnie ponad 380 sklepów w 13 krajach, co przekłada się na 1,5 mln m kw. powierzchni handlowej
  • Najwięcej sklepów - 13 - znajduje się w Wielkiej Brytanii 
  • Primark zatrudnia ponad 70 tys. osób