Prezenty dla miłośnika dobrego dźwięku – soundbar Sonos Beam Gen 2

Jeśli macie w rodzinie prawdziwego miłośnika dobrego dźwięku to wiecie, że bardzo ciężko spełnić ich wygórowane wymagania dotyczące nagłośnienia. Właśnie dlatego decydując się na prezenty z tej grupy należy solidnie przyjrzeć się dostępnym na rynku produktom i wybrać te o najwyższych standardach. Dobrym przykładem jest soundbar Sonos Beam Gen 2.

Sonos Beam Gen 2 to odświeżona wersja popularnego soundbara, w której poprawiono głębię i czystość dźwięku. Zapewniono wsparcie kodeka Dolby Atmos, dzięki czemu można poczuć się jak uczestnik wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Samolot przelatujący nad głową, dźwięk kroków w pomieszczeniu czy samochody wyścigowe – usłyszymy je dokładnie w tym miejscu, w którym powinny się znajdować, tak by doskonale współgrać z obrazem na ekranie. Beam Gen 2 został dostrojony przy udziale Rady Dźwięku Sonos, której członkami są inżynierowie dźwięku, producenci muzyczni, laureaci nagród Grammy i Oscarów. Co istotne, każdy użytkownik może także skorzystać z kalibracji soundbara za pomocą technologii Trueplay. Dopasowuje ona emitowany dźwięk do charakterystyki akustycznej pomieszczenia. Warto podkreślić też, że soundbar pozwala odtwarzać treści przez AirPlay 2 oraz z ponad 100 serwisów streamingowych z muzyką, audiobookami, stacjami radiowymi itd, a sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji.

Prezenty dla miłośnika podróży – translator mowy VASCO TRANSLATOR M3

Elektroniczny tłumacz języka, który zna ponad 70 języków z 200 krajów? Jeszcze kilka lat temu takie zdanie brzmiałoby jak science fiction, a już teraz tego typu urządzenie może okazać się idealnym gadżetem dla miłośników podróżowania po świecie. Vasco Translator M3 nie tylko zmieści się w każdej kieszeni, ale też usprawni komunikację w wielu zakątkach świata.

Co ważne, translator głosu został wyposażony w zawsze darmowy, nielimitowany internet na całym świecie, więc niezależnie od tego, gdzie się znajduje użytkownik zawsze jest gotowe do pracy. Bardzo ciekawą opcją jest także możliwość tłumaczenia tekstów znajdujących się na zdjęciach. Dzięki temu rozwiązaniu możecie nie tylko dogadać się z mieszkańcami odwiedzanego na wakacjach kraju, ale też zrozumieć instrukcje zapisane na tabliczkach informacyjnych znajdujących się na mieście. Jednak tym, co najbardziej zwróciło naszą uwagę w obecnej sytuacji jest możliwość tłumaczenia połączeń telefonicznych i telekonferencji. Dzięki temu wygodnemu w użytkowaniu gadżetowi możecie zapomnieć o trudnościach w zrozumieniu waszych współpracowników z drugiego końca świata. Warto podkreślić też, że urządzenie jest wyposażone w dwa mikrofony, które pracują równolegle, aby rozpoznać mowę i przetłumaczyć ją bezbłędnie na wybrany język, dzięki temu translator świetnie radzi sobie nawet przy większej ilości szumów.

Prezenty dla fana aktywności sportowej – tracker Fitbit Charge 5

A może potrzebujecie prezentu dla człowieka, którego życie kręci się wokół aktywności sportowej i który uwielbia pozyskiwać nowe informacje na temat swojego ciała? Fitbit Charge 5 to najbardziej zaawansowany tracker aktywności fizycznej i dobrego samopoczucia marki. Pomoże lepiej zadbać o nas samych i zrozumieć nasz organizm poprzez holistyczne podejście do zdrowia, łącząc ze sobą sen, odżywianie, stres i aktywność fizyczną. Stylowe wykończenie i smukły design sprawiają, że sprawdzi się nie tylko w sportowych stylizacjach. Wspiera zarówno ciało i umysł poprzez sesje mindfulness i oddechowe. Ponadto, najnowszy wskaźnik Oceny codziennej gotowości, dostępny w subskrypcji Fitbit Premium, każdego ranka, podpowie Ci, czy tego dnia możesz dać z siebie wszystko, czy jest to czas na regenerację. Kupując to urządzenie, 6 miesięcy dostępu do Fitbit Premium otrzymujesz gratis.

Prezenty dla miłośnika gamingu – mysz Razer Basilisk

Jesteśmy gotowi się założyć, że przy wybieraniu prezentu dla miłośnika gier komputerowych, nowa myszka jest jednym z produktów, które jako pierwsze wpadają nam do głowy. Problem polega jednak na tym, że myszy komputerowe to także jedne z najbardziej nieoczywistych gadżetów technologicznych na rynku. Dobrym przykładem, by to udowodnić jest technologia połączenia z komputerem. Wydawać by się mogło, że myszy łączące się kablem z komputerem są reliktem przeszłości. Nic bardziej mylnego! Gdy o zwycięstwie lub porażce z rozgrywce decydować mogą opóźnienia sygnału na poziomie ułamków sekund to właśnie kablowe połączenie daje lepsze parametry niż technologie bezprzewodowe. 

Świetnym przykładem jest mysz Razer Basilisk, czyli zgodnie z opisem producenta najwyższej klasy mysz do gier FPS, która wyróżnia się najbardziej zaawansowanym sensorem optycznym na świecie, a także pokrętłem do regulacji oporu scrolla i odłączanym przełącznikiem DPI. Miłym dodatkiem jest też podświetlenie Razer Chroma, które sprawia, że nawet noce rozgrywki przy minimalnym świetle są bardzo wygodne dla użytkownika. 

Prezenty dla miłośnika konsol wideo – stacja ładowania DualSense

Każdy z nas zna kogoś, komu największą przyjemność sprawiają długie godziny sam na sam z konsolą wideo. Próbując wybrać dla nich prezent oczywiście można stawiać na kolejne nowo wydawane tytuły, ale czasem warto też skierować się w stronę gadżetów usprawniających ich sprzęt. 

Rozwiązaniem może być stacja ładowania DualSense, które świetnie współpracuje z najnowszą konsolą Sony Playstation. Dzięki konstrukcji zatrzaskowej do stacji można szybko i łatwo podpiąć nawet dwa kontrolery bezprzewodowe DualSense, które ładują się równie szybko, jak po podłączeniu do konsoli PS5, a dodatkowo zwalniają wbudowane w sprzęt porty USB. Tego typu stacja ładowania jest też urządzeniem, które doskonale prezentuje się na półce i wprowadza przyjemny ład do konsolowego zakątka.