Powstanie kolejnego serialu osadzonego w uniwersum stworzonym przez George’a R.R. Martina – patrząc na sukces „Gry o tron” – było tylko kwestią czasu. Zresztą HBO poinformowało już jakiś czas temu, że przygotuje prequel świetnie ocenianej produkcji, która emitowana była w latach 2011-19.
Serial zatytułowany „Ród smoka” (w oryginale „House of the Dragon”) ma mieć swoją premierę w 2022 roku, choć wciąż nie podano dokładnej daty. W końcu jednak dostaliśmy prawdziwy konkret, czyli w tym wypadku oficjalny zwiastun serialu. Pojawił się on w serwisie YouTube, a dostępny jest również z polskimi napisami. Trwający nieco ponad minutę trailer pozwala na zapoznanie się z postaciami, a także strzępami fabuły serialu „Ród smoka”:

„Ród smoka” – fabuła serialu HBO

Wiadomo już od pewnego czasu, że fabuła serialu skupiała się będzie na znanym z książek George’a R.R. Martina konflikcie określanym mianem „Tańca Smoków”. Była to wojna domowa, do której doszło podczas panowania Targaryenów nad Siedmioma Królestwami. W walce o sukcesję naprzeciw siebie stanęło rodzeństwo – Aegon II i Rhaenyra. Konflikt rozpoczął się niedługo po śmierci ich ojca, Viserysa I. W serialu opowiedziane mają zostać początki i przebieg wojny domowej, której skutki odczuwalne były na całym wykreowanym przez Martina świecie.

Obsada i twórcy „Rodu smoka”

Choć nie wiemy jeszcze zbyt wiele na temat samej konstrukcji serialu – chociażby z ilu odcinków będzie się składał – potwierdzono nazwiska niektórych reżyserów, którzy odpowiedzialni są za wybrane epizody „Rodu smoka”. Na liście nazwisk są między innymi Miguel Sapochnik, Greg Yaitanes czy Geeta V. Patel.

Jakiś czas temu HBO zaprezentowało również obsadę serialu. Wiadomo, że jedne z głównych ról zagrają w nim Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy i Matt Smith. Kolejne informacje związane z „Rodem smoka” powinny pojawić się w najbliższym czasie. Oczywiście najważniejszą będzie ta dotycząca daty premiery świetnie zapowiadającej się produkcji. Spekuluje się, że może to być początek 2022 roku. Informacji tej póki co nie potwierdziła stacja HBO.