V7 to jeden z najbardziej znanych i cenionych modeli Moto Guzzi. Od 1967 roku, kiedy do sprzedaży trafiły pierwsze egzemplarze, Moto Guzzi V7 jest symbolem i esencją włoskiego motocykla. Maszyna wyróżnia się jakością i designem, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników motocyklowego stylu życia. Co w nim takiego niezwykłego?

Moto Guzzi V7 III - edycja limitowana

Marka Moto Guzzi podczas ostatniej edycji imprezy dla miłośników motoryzacji i surfingu Wheels and Waves zaprezentowała nową wersję modelu V7 III  – Limited. Z założenia ma łączyć ona nowoczesność i klasyczny styl, które podkreślone są eleganckim wykończeniem i najwyższej jakości materiałami, takimi jak chrom, włókna węglowe i anodowane aluminium.

Eklektyczny design V7 III Limited zwraca uwagę na nieograniczone możliwości customizacji – to motocykl pełen młodzieńczej frajdy, a jednocześnie symbol wszystkiego, za co kochamy włoską sztukę, kulturę i oczywiście motoryzację. Jej symbolem i niejako ikoną marki Moto Guzzi jest wzdłużna, dwucylindrowa V-ka o pojemności 744 ccm, mocy 52 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu sięgającemu 60 Nm. To jednostka znana z poprzedniej generacji V7, niewysilona i dzięki temu niezawodna. Wokół niej zbudowano motocykl, który bardzo łatwo się prowadzi w każdych warunkach drogowych.

Moto Guzzi V7 III Limited - design

Moto Guzzi V7 III Limited to motocykl, który oprócz przyjemności z jazdy, dostarcza także całą masę doznań czysto estetycznych. Nie trzeba nim jechać, żeby docenić wysublimowany gust twórców tego limitowanego pojazdu. Klasyczne, błyszczące chromowania znakomicie współgrają z elegancką czernią, która jest drugim, niezwykle mocnym akcentem tej wersji V7 III. Od aluminiowych felg, po siodło z przeszyciami w starym stylu – czerń pełni tutaj bardzo ważną dla charakteru motocykla rolę. Chrom jednak nie jest w modelu V7 III Limited tylko dodatkiem – to na jego blasku zbudowano styl tej maszyny. Pokryty tym metalem zbiornik dumnie błyszczy, prezentując charakterystycznego orła – symbol marki Moto Guzzi. Wierzch zbiornika zdobi skórzany pas w stylu vintage.