„Ubrania są proste, ale koncepcja prostoty działa jako antidotum na bezużyteczne komplikacje” – powiedziała Miuccia Prada, gdy omawiała swoją skromną kolekcję odzieży męskiej na wiosnę/lato 2021 roku. Kontynuację tej filozofii możemy również spotkać w jej nowej współpracy z Adidasem. Obie marki połączyli siły, aby odtworzyć sneakersy Superstar w wersji ze skóry licowej bez jakichkolwiek dodatków – tylko logo obu marek wytłoczone na boku i na języku.

Przedstawiony światu po raz pierwszy w 1969 roku, Superstar to jeden z najbardziej znanych projektów Adidasa. Jego nowe, minimalistyczne edycje kolekcjonerskie zostały stworzone we Włoszech i w założeniu mają łączyć luksusowe DNA Prady ze sportowym duchem Adidasa. Jednak obecność Prady jest tak subtelna, a właściwie niezauważalna gdyby nie logo na butach, że niemal nie widać efektu pracy słynnego domu mody w tym projekcie. Zapewne da się go wyczuć, gdy weźmie się buty do ręki lub założy na stopy – wówczas raczej nie będzie wątpliwości, że Superstar zostały wykonane ręcznie ze skóry w warsztatach Prady w regionie Marche.

Prada Superstar trafi do sprzedaży 8 września w sklepach Prady i Adidasa. Będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: tradycyjna biel z czarnymi akcentami, całkowita czerń oraz chromowane srebro. Cena ma wynosić ok. 500 dolarów za parę, co na nasze daje jakieś 1800 zł. Zapewne znajdzie się sporo klientów, co się skuszą na te buty.

Warto wspomnieć, że obie marki na tym nie skończą swojej współpracy. Jeszcze w tym roku Prada i Adidas wypuszczą produkty inspirowane Pucharem Ameryki, żeglarskim wyścigiem jachtów pełnomorskich, w którym Prada uczestniczy od 1997 roku. Zresztą sneakersy marki o nazwie America’s Cup to jeden z jej słynniejszych designów, więc nic dziwnego, że stworzy kolejne rzeczy nawiązujące do tego wydarzenia.

ZOBACZ TEŻ: Moda męska: Prada na sezon wiosna-lato 2021 [GALERIA]

CZYTAJ: Raf Simons dołącza do Prady. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o projektancie

ELLE MAN POLECA: Tych stylizacji nie da się zapomnieć! Najbardziej kontrowersyjne ubrania z pokazów mody męskiej