Właśnie potwierdzono, że ruszyły prace nad serialem limitowanym, który opowiadał będzie historię lądowania statku kosmicznego Apollo 11 na księżycu. Na razie potwierdzono, że reżyserią produkcji zajmie się Barry Levison znany między innymi z takich filmów jak „Rain Man” czy „Bugsy”. Producentem ma być natomiast sam Kevin Costner, zdobywca dwóch Oscarów, wybitny aktor i – w ostatnich latach – coraz częściej właśnie producent. Showrunnerem i scenarzystą serialu ma zostać natomiast Stephen Kronish odpowiedzialny miedzy innymi za stworzenie kultowego „24 godziny”.

Projekt nabiera kształtów, ale na razie wspomniana ekipa nie zajmuje się jeszcze jego przygotowaniem. Wystąpiła z ofertą do stacji telewizyjnych oraz platform streamingowych i czeka na ewentualne zainteresowanie. To powinno się pojawić, ponieważ projekt zapowiada się naprawdę interesująco.

Apollo 11 – inne spojrzenie

O misji Apollo 11 powiedziano już niemalże wszystko. Napisano na jej temat dziesiątki książek i przygotowano wiele znakomitych filmów dokumentalnych. Twórcy serialu – mając tego świadomość – postanowili podejść do tematu od innej strony. W swoim serialu nie chcą skupić się jedynie na przygotowaniach i w końcu udanym lądowaniu na księżycu, ale chcą spojrzeć na całe wydarzenie szerzej.
W serialu zaprezentowane mają być konflikty personalne, które niemalże doprowadziły całą misję do upadku. Sporo miejsca twórcy chcą poświęcić samej zimnej wojnie, która utrzymywała świat na granicy katastrofy. W ramach tego w produkcji ma pojawić się również mało znany wątek – próba zniszczenia Apollo 11 przez Związek Radziecki, która została bardzo szczegółowo udokumentowana.

Świetny dokument!

Osoby zainteresowane tematem misji kosmicznej z końcówki lat 60. XX wieku powinien zainteresować również nagrodzony trzema nagrodami Emmy film dokumentalny „Apollo 11”. Todd Douglas Miller, reżyser produkcji, skorzystał z wielu niepublikowanych dotychczas materiałów, które udostępniła mu NASA. Dokument miał swoją premierę w styczniu 2019 roku.