W ostatnich latach można zauważyć trend, że w dziedzinie architektury twórcy starają się z każdym nowym projektem przekraczać kolejne granice. Wiele wskazuje na to, że nowy projekt studia architektonicznego Durbach Block Jaggers również wpisuje się w to zjawisko. Budynek, którego umieszczenie zaplanowano przy jednej z ulic Sydney ma mieć zaledwie 6,5 metra szerokości, a stosunek jego wymiarów ma wynosić 16:1. 

Co ciekawe, wyjątkowe wymiary projektu mają nie mieć wpływu na spadek jego praktyczności. Twórcy podkreślają, że ich budynek będzie w stanie pomieścić dokładnie 173 pokoje hotelowe, po sześć na każdym piętrze. Ponadto w projekcie uwzględniono także obszerne atrium na parterze, kawiarnię, a także salon odnowy biologicznej z widokiem na panoramą Sydney. 

„Cokół nawiązuje do delikatności i mnogości detali właściwych dla sąsiednich budynków. Wieża wyrasta z niego radośnie, niczym latający balkon, aż do znajdujących się na dachu tarasu, basenu i łaźni tureckiej. Zakrzywiony strop zostanie wyłożony jasnymi kafelkami, widocznymi nawet z ulicy” – piszą architekci.