Jacob & Co. istnieje od 1986 roku. Marka założona przez Jacoba Arabo specjalizuje się w sprzedaży luksusowej biżuterii, ale od 2002 roku zajmuje się także tworzeniem zegarków. Te od początku były na tyle wymyślne w designie, że szybko zaskarbiły sobie uznanie u sławnych osób. Wśród nich jest np. Drake, który posiada w swojej kolekcji niezwykły model Astronomia Casino.

ZOBACZ TEŻ: Drake pochwalił się nowym zegarkiem. Posiada w pełni funkcjonalne… koło do ruletki!

Teraz amerykańska marka pochwaliła się kolejnym bardzo interesującym czasomierzem. Stworzony na cześć filmu „Człowiek z blizną” Briana De Palmy Opera Scarface może pochwalić się trójosiowym tourbillonem, czyli bardzo skomplikowanym mechanizmem, który ma za zadanie wyrównać błędy pozycyjne chodu zegarka, wynikające z siły grawitacji. Jednak nie jest to jedyna imponująca komplikacja tego modelu.

Zegarek został również wyposażony w zintegrowaną pozytywkę, która odtwarza motyw „Bolivia”, czyli utworu, który pojawia się w filmie z Alem Pacino. Naciśnięcie przycisku na godzinie 10 powoduje odtworzenie pozytywki i sprawia, że cała tarcza obraca się o 120 stopni pod kopułową, antyrefleksyjną szafirową obudową z kryształu. Podczas tego ruchu wskazanie czasu pozostaje we właściwej pozycji dzięki opatentowanemu układowi różnicowemu.

Co więcej, bęben pozytywki jest połączony z miniaturowym fortepianem, którego klawisze poruszają się podczas gry motywu. Oprócz tego na tarczy znalazło się także miejsce dla podobizny Ala Pacino oraz słynna kula ziemska z napisem „The World Is Yours”. To tak w ramach pewności, gdyby ktoś miał wątpliwości, że czasomierz nawiązuje do ikonicznego filmu.

Opera Scarface składa się z 658 elementów i oferowany jest w dwóch wersjach: 8-karatowym różowym złocie i tytanie DLC (Diamond Like Carbon). Jak się można domyślać, obie wersje o średnicy koperty wynoszącej 49 mm są drogie – kosztują odpowiednio 360 i 330 tysięcy dolarów. Jacob & Co zaplanowało stworzenie 88 egzemplarzy każdej z nich.

A skąd w ogóle pomysł, by stworzyć ten zegarek, skoro do okrągłej rocznicy zostało jeszcze trzy lata? Tu zapewne chodzi o fakt, że Universal Studios zamierza nakręcić remake „Człowieka z blizną”, który wyreżyseruje Luca Guadagnino, znany z „Tamtych dni, tamtych nocy” oraz nowej wersji „Suspirii”, na podstawie scenariusza napisanego przez braci Coen. Taka forma promocji jest bez wątpienia ciekawym sposobem na zwrócenie uwagi na projekt.