Anthony Bourdain był człowiekiem, którego trudno scharakteryzować w jednym zdaniu. W życiu zajmował się wieloma rzeczami – przede wszystkim był kucharzem i szefem kuchni, ale rozpoznawalność na świecie zdobył dzięki pracy w telewizji, gdzie prowadził kilka różnych programów o tematyce kulinarno-podróżniczej. Jego życie zakończyło się w tragiczny sposób – w wieku 62 lat popełnił samobójstwo.

Sama osoba Bourdaina i jego bogaty dorobek zawodowy zdecydowanie zasługiwały na to, aby opowiedzieć o nich w filmie. I tak w istocie się stanie – prace nad filmem dokumentalnym o słynnym szefie zostały zakończone, a do sieci trafił jego zwiastun. Oto i on:

Za filmową wersję opowieści o życiu Anthony’ego Bourdaina odpowiada nie byle kto, bo Morgan Neville. Ten pochodzący z Los Angeles reżyser i scenarzysta może się pochwalić naprawdę bogatym dorobkiem artystycznym – nakręcił kilkanaście filmów, a jeden z nich („20 Feet from Stardom”) wygrał Oscara w kategorii Najlepszy film dokumentalny w 2014 roku. Można więc z dużą dozą pewności stwierdzić, że efekt jego pracy będzie prezentował się co najmniej bardzo dobrze.

Film, będący wspólnym dziełem Focus Features, CNN Films and HBO Max zadebiutuje 11 czerwca na festiwalu filmowym Tribeca, a do wybranych kin trafi kilka dni później – 16 czerwca.