Oryginalny Hamilton Pulsar przeszedł do historii jako pierwszy na świecie cyfrowy zegarek na rękę, kiedy został zaprezentowany podczas konferencji prasowej w restauracji Four Seasons w Nowym Jorku 6 maja 1970 r. Ten przełomowy zegarek kwarcowy nie zawierał żadnych ruchomych części, tylko cyfrowy wyświetlacz LED. Był tak dziwny dla wielu osób, że pojawił się nawet w programie „The Tonight Show” Johnny’ego Carsona.

Hamilton Pulsar P1 po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 1972 r. z miękką kopertą i bransoletą z 18-karatowego żółtego złota. Wśród jego znanych nabywców był Elvis Presley, który kupił jeden z 400 limitowanych modeli.

Rok później zegarek, zawdzięczający swoją nazwę odkrywanym w tamtym czasie gwiazdom, był już masowo dostępny jako Pulsar P2 ze stali nierdzewnej, z bardziej zaokrągloną obudową i ulepszonym modułem chipowym. Wkrótce stał się pożądanym przedmiotem wśród kolekcjonerów zegarków i zafascynowanych futuryzmem celebrytów. Ponadto, nosił go Roger Moore w roli Jamesa Bonda w filmie „Żyj i pozwól umrzeć” (1973). A teraz po 50 latach wraca w nowej wersji.

ZOBACZ TEŻ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

Hamilton PSR nadal może pochwalić się estetyką nawiązującą do science fiction (przynajmniej w sposób, który postrzegano takie rzeczy w latach 70.) i dostępny jest w dwóch wersjach: ze stali nierdzewnej oraz stali nierdzewnej pokrytej PVD z żółtego złota. Drugi wariant jest ograniczony jedynie do 1970 sztuk, co rzecz jasna stanowi ukłon w stronę roku wydania pierwszego Pulsara.

Oba modele mają cyfrowy mechanizm kwarcowy, kopertę o średnicy 40,8 mm, szafirową tarczę z powłoką antyrefleksyjną i są wodoodporne do 100 metrów głębokości. Oprócz tego znajdziemy w nich wyświetlacz hybrydowy, który łączy LCD i OLED. Naciśnięcie przycisku powoduje podświetlenie czerwonych cyfr w technologii OLED, a wyświetlacz LCD zapewnia, że ​​czas jest zawsze widoczny w świetle dziennym.

Hamilton PSR ze stali nierdzewnej jest dostępny za 745 USD (ponad 3100 zł), zaś wersja limitowana kosztuje 995 USD (ponad 4200 zł).