Sprzęt do futsalu: buty do gry na hali

Odpowiedni obuwie jest jedną z pierwszy inwestycji, jakie powinniście poczynić przed rozpoczęciem futsalowego sezonu. Klasycznie obuwie piłkarskie nie będzie nadawało się do gry na hali. Większość producentów obuwia piłkarskiego wprowadzająć na rynek nowe modele od razu oferuje je w wersjach z korkami, podeszwą typu turf lub właśnie bieżnikiem dostosowanym do rozgrywek halowych. Modele te charakteryzują się bieżnikiem gwarantującym wysoką przyczepność w trakcie gwałtownych zmian kierunku, a także lepsze wyczucie piłki. 

Sprzęt do futsalu: piłki do gry na hali

Piłki do gry na hali już na pierwszy rzut oka różnią się od klasycznych modeli wykorzystywanych do grania na trawie. Są o rozmiar mniejsze (rozmiar 4), a także cięższe. Sprawia to, że mecze nimi rozgrywane są szybsze, a nad piłką łatwiej zapanować w ograniczonej przestrzeni hali. Bardzo często piłki halowe występują w jaskrawych jasnych kolorach, które ułatwiają grę na kolorowych powierzchniach hal sportowych. 

Sprzęt do futsalu: akcesoria piłkarskie

Jeśli wiecie, że halowa odmiana piłki nożnej na dłużej zagości w waszym życiu, możecie pokusić się o zakup przydatnych piłkarskich akcesoriów. Osobom, które chciałby spróbować swoich sił na pozycji bramkarza z pewnością przydadzą się odpowiednie rękawice, które ułatwią łapanie piłki, a także zmniejszą ryzyko kontuzji nadgarstka i palców. Kolejnym gadżetem, który warto rozważyć są ochraniacze na piszczele, które mają chronić nas przed ewentualnymi obiciami czy sinikami. Jeśli zdecydujecie się na ich zakup, warto dokupić także piłkarskie getry, które utrzymają ochraniacze w odpowiedniej pozycji i będą zapobiegać ich odczepianiu się.

CZYTAJ TEŻ: Robert Lewandowski: jak wyglądały początki jego kariery? Kilka faktów z życia RL9, których dotąd nie znaliście

ZOBACZ: Lionel Messi – jakie były początki piłkarza i co warto o nim wiedzieć?

ELLE MAN POLECA: Szukasz butów piłkarskich? Podpowiadamy, jak dobrać je do nawierzchni boiska