Portal został założony w 2002 roku i obecnie posiada 750 tys. członków. Aby znaleźć się wśród społeczności BeautifulPeople.com należy wystawiać na stronie swoje zdjęcia. W ciągu 48 godzin zostaną one ocenione przez pozostałych uczestników społeczności. To właśnie do nich należy decyzja, czy dana osoba może się stać pełnoprawnym członkiem serwisu. Kryteria są wymagające, ale teraz poznaliśmy dokładnie, jakie wady są dla nich nie do zaakceptowania.

Z sondażu zawierającego odpowiedzi od 3000 członków BeautifulPeople.com wynika, że zła cera, słabe dbanie o siebie i nieproporcjonalne rysy twarzy są jednymi z głównych powodów odrzucenia.

Panowie, którym brak poczucia własnej wartości, odznaczającym się słabą postawą i „zniewieściałym” zachowaniem, znaleźli się na liście kobiet. Mężczyźni z kolei zdają się preferować kobiety, które można umiejscowić gdzieś między fit a bardziej krągłymi kształtami. Jednak nie mogą one być chude lub otyłe.

Top 10 najbrzydszych cech według kobiet:

1. Złe usta (za małe, bez warg, złe zęby)

2. Otyłość/nadwaga

3. Za niski

4. Zła cera

5. Niedbanie o włosy na twarzy lub ciele (zrośnięte brwi, włosy w nosie, niezadbana broda, nadmierna ilość włosów na plecach)

6. Krzywy, duży lub w inny sposób brzydki nos

7. Łysienie lub zaniedbane włosy

8. Zła postawa

9. Brudne lub długie paznokcie (lub obie rzeczy naraz)

10. Zbyt chudy/cherlawy/zniewieściały
 

Top 10 najbrzydszych cech według mężczyzn:

1. Otyłość/nadwaga

2. Oczy zbyt daleko od siebie lub zbyt blisko/krzywe

3. Duży/brzydki nos

4. Zła cera

5. Słaba sylwetka (brak kształtu, krągłości)

6. Brak tyłka, za dużo tyłka

7. „ThinFat” – chuda, ale bez jędrnych kształtów

8. Złe usta/zęby (za małe, brak warg, złe zęby)

9. Zły makijaż (zbyt dużo makijażu, niewłaściwie zastosowany makijaż)

10. Zrośnięte brwi, brak depilacji brwi, za duża depilacja brwi

Założyciel wyrzucony ze strony

„Wiele z tych brzydkich cech można łatwo naprawić, co oznacza, że ​​istnieje potencjalnie większy rynek pięknych ludzi z nadwagą, brzydkim uzębieniem lub pozbawionych odpowiedniej pielęgnacji” – powiedział w rozmowie z Mercury Press Greg Hodge, dyrektor zarządzający i założyciel Beautiful People.

Niezwykle zabawnym faktem jest to, że wspomniany wyżej Hodge został wyrzucony z własnej strony w 2018 roku, bo nie był wystarczająco atrakcyjny. Serwis zaczął od tamtego czasu oferować odrzuconym kandydatom konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej.

„Kiedy nie mogłem wrócić na portal, był to dla mnie cios. Samo powiedzenie, że twoja prośba o dołączenie się nie powiodła nie wystarczy. Chcesz wiedzieć, jaki jest powód tego” – przyznał Hodge.

Mimo to twierdzi, że strona, która odrzuciła ok. 8,5 mln ludzi i akceptuje mniej niż 15 procent kandydatów, jest sprawiedliwa. „Członkowie beautifulpeople.com poprzez demokratyczny system oceniania, odfiltrowują niepożądanych ludzi, aby zapewnić, że ich społeczność randkowa pozostanie piękna” – wyjaśnił Hodge. Jest przekonany, że to misja w pełni szlachetna. „Dzięki trochę większej edukacji w zakresie estetyki będziemy w stanie jeszcze bardziej zwiększyć naszą demografię rynkową i uczynić świat piękniejszym miejscem” – podsumował.

„Niepożądani” jest tutaj dość mocnym słowem. Patrząc na ten portal randkowy można powiedzieć, że wizje, które zaprezentował film „Gattaca – Szok przyszłości” (1997) czy znakomity serial „Czarne lustro” już od dłuższego spełniają się na naszych oczach. Równie dobrze spora część ludzi próbujących się dostać do tej społeczności wcale nie ma problemów z rzeczami, które wymieniono wyżej na listach. Tak czy siak portal w swoim założeniu wygląda jak wykoślawiona wersja kultu piękna.