Nie da się ukryć, że pojawienie się na okładce magazynu „Vogue” to wielkie wyróżnienie dla każdego modela czy modelki. To przede wszystkim wyraźny komunikat, że dana osoba liczy się w branży. W dedykowanej mężczyznom francuskiej wersji magazynu na pierwszym froncie widzimy Stasia Zienkiewicza, zaledwie 20-letniego polskiego modela, który może pochwalić się bardzo dobrym CV. Ma już na koncie występy na pokazach Versace, Driesa Van Notena, Maisona Margieli czy Givenchy.

Polak podpisał kontrakty z agencjami w Paryżu, Mediolanie czy Londynie. W naszym kraju pracuje dla agencji Uncover Models. Na okładce październikowego numeru „Vogue Hommes” pojawił się wraz z Braienem Caiksaarem z Estonii. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Willy Vanderperre, który współpracował w swojej karierze m.in. z Rafem Simonsem, Christian Dior czy Pradą. Oprócz tego fotografował m.in. ASAPa Rocky’ego oraz Millie Bobby Brown ze „Stranger Things”.

Takie sukcesy zdecydowanie muszą cieszyć, ale w przypadku Zienkiewicza też nie dziwią. Polak posiada oryginalną urodę, która bez wątpienia przyciąga uwagę osób związanych ze światem mody. Zienkiewicz teraz dołączył do grona Polaków, którzy trafili na okładkę któregoś z „Vogue’ów”. Ta sztuka udała się wcześniej m.in. Anji Rubik, Kasi Struss oraz Ani Jagodzińskiej.