Polestar 2 - konkurent Tesli Model 3

Skandynawowie bardzo chętnie sięgają po w pełni elektryczne samochody, stąd propozycją Volvo jest Polestar - mający być bezpośrednią konkurencją dla Tesli. Polestar 1 ma zagrozić silnej pozycji Tesli model S. A Polestar 2 - Tesli model 3. Polestar będący oddziałem Volvo na swoim oficjalnym koncie opublikował bowiem kilka tygodni temu tweeta z linkiem do zainstalowania aplikacji, dzięki której zobaczymy, jak samochód ma wyglądać na zewnątrz i w środku. Po pobraniu apki na smartfona lub tablet naszym oczom ukazuje się centrum sterowania konkurentem Tesli Model 3. Na 27 lutego zapowiedziano zaś oficjalną prezentację nowego modelu, który na początek będzie można zobaczyć wyłącznie w Internecie. Czy to wystarczy, żeby przyciągnąć potencjalnych klientów?

Volvo Polestar 2 najpierw w aplikacji

„To przynajmniej samochód z intuicyjnym systemem rozrywki.” Tak brzmi tekst, którym opisano link do instalacji apki Polestara na Twitterze. Trzeba przyznać, że cała akcja jest bardzo oryginalnym pomysłem. Po uruchomieniu aplikacji od razu ukazuje się zdjęcie Polestara 2 z lotu ptaka. Następnie przesuwając ekran w prawo, zyskujemy dostęp do kafelkowego interfejsu czekającego na premierę elektryka. Jako że za intuicyjny system rozrywki odpowiadało Google do spółki z Androidem, pojazd będzie wyposażony między innymi w takie funkcje, jak kontrolowany głosem asystent Google, Google Maps, Google Play Store, Spotify i wiele innych.

Volvo Polestar 2 - moc, ładowanie

Póki co z aplikacji nie dowiadujemy się niestety zbyt dużo. Oprócz tego, że wiadomo już teraz, jak będzie wyglądał system rozrywki Polestara 2, to tak naprawdę najbardziej oczekiwane dane techniczne wciąż są trzymane w tajemnicy. Przypuszcza się, że pojazd skandynawskiego producenta ma generować moc około 400 KM i pozwolić na 350 kilometrów jazdy po jednym ładowaniu. 

Volvo Polestar 2 - nie taki oryginał

Polestar 2 ma powstać na modularnej platformie CMA, w oparciu o którą budowane są już XC40 i chiński Lynk & Co 2. To dość mądry ruch ze strony Polestara – wiadomo, że Volvo, pracując nad tą platformą, planowało budowanie na niej aut hybrydowych i elektrycznych. W przyszłym roku szwedzka marka planuje pokazać zaś zbudowane na niej XC40 EV. Polestar skorzysta więc z gotowego rozwiązania, co znacznie obniży koszty projektu, a docelowo – także cenę detaliczną auta. Patrząc na udostępnione zdjęcia nowego elektryka, widać dużo podobieństw do innych modeli Volvo, a w szczególności do modelu S60, jeśli spojrzymy na tył samochodu.

Volvo Polestar 2 - premiera, kiedy w salonach

Polestar 2 do sprzedaży ma trafić w 2020 roku. Co ciekawe, Szwedzi zaproponują dwa sposoby nabycia „dwójki”. Pierwszy z nich ma być klasycznym zakupem. Drugi zaś ma być wynajmem w abonamencie razem z ubezpieczeniem. Jest to bowiem idea, którą szwedzki producent aut zamierza rozwijać w najbliższych latach. Wszystkie informacje dotyczące pojazdu mają zostaną ujawnione jednak już 27 lutego 2019, na kilka dni przed startem salonu w Genewie, na którym również ma być wystawiony najnowszy model. Polestar zapowiedział wyłącznie internetową prezentację „dwójki”, by „wyeliminować ewentualne negatywne skutki podróży gości, którzy na pokaz mieliby przylecieć samolotem z różnych zakątków świata”. Ale czy fanom motoryzacji faktycznie by to przeszkadzało? Szczerze wątpimy…