Czy istnieje laptop idealny?

Przeszukując sieć można znaleźć tysiące artykułów, w których każdy z autorów ma inne zdanie na temat tego, który laptop jest tym najlepszym. Naszym zdaniem nie ma jednej idealnej odpowiedzi na to pytanie. W przypadku przenośnych komputerów po prostu zbyt wiele zależy od potrzeb użytkownika. Dla jednych najważniejszy będzie mocny procesor i moc obliczeniowa, dla innych długość działania na baterii, a z pewnością znajdzie się też ktoś, komu zależy na stylowej obudowie. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie nowego laptopa?

Procesor i moc obliczeniowa

Jeśli profesjonalnie zajmujecie się grafiką komputerową albo animacją, wysoka wydajność procesora to rzecz, która w pierwszej kolejności powinna przykuć waszą uwagę. Nie chcecie przecież, żeby proces obróbki materiał trwał nieskończenie długo. Spójrzmy prawdzie w oczy – będziecie operować dużymi plikami i to wymaga solidnych podzespołów. Huawei MateBook X Pro 2020. Nowy MateBook X Pro dostępny jest w dwóch konfiguracjach – z procesorem Intel® Core ™ i5-10210 (10. generacji) i dyskiem SSD 512 GB oraz z procesorem Intel i7-10510 (10. generacji) i dyskiem SSD 1 TB. Z takimi elementami na pokładzie nie straszne będą wam nawet największe projekty. Co więcej, w laptopie wykorzystano także dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250, która spokojnie poradzi sobie z edycją filmów, zdjęć i animacji. 

Długość pracy na baterii

Praca w domu znacząco różni się od tej w biurze. Szybko zorientujecie się, że będziecie pracować w najdziwniejszych miejscach w swoim domu. Przy kuchennym stole, na łóżku, w fotelu, a czasami nawet na balkonie. Właśnie dlatego potrzebujecie pojemnej baterii, która pozwoli na spokojne kilka godzin pracy. Konieczność zawieszenia projektu, bo wasz laptop potrzebuje „pożywienia” to ostatnie, na co masz ochotę. Tu z pomocą przychodzi lżejsza wersja nowego MateBooka 13. Huawei MateBook 13 2020 wyposażony został w baterię o pojemności 41,7Wh. Na jednym ładowaniu laptop może odtwarzać filmy przez prawie 12 godzin. Dzięki technologii superładowania, wystarczy 15 minut ładowania, aby bateria zasilała notebooka przez 2,5 godziny.

Obudowa, wentylacja i waga

To jedna z najważniejszych cech waszego nowego laptopa – musi być lekki. Będzie trzymać go na kolanach, przenosić z miejsca na miejsce, a gdy zechcecie popracować na łonie natury będziecie chcieli spakować go do plecaka i nie załamać się po jego ciężarem. Pamiętajcie też o dobrej wentylacji waszego komputera. Przegrzewający się laptop to żadna przyjemność. Dobrze pod tym względem wygląda wygląda nowy MateBook 13 od Huawei, który waży zaledwie 1,3 kg, a jego obudowa została wykonana z aluminium. Zainstalowano w nim także nową konstrukcję chłodzenia, opartą na podwójnych wentylatorach Shark Fin 2.0, która sprawia że ciepło wytwarzane podczas pracy laptopa rozprasza się o 25 procent szybciej niż w poprzednich wersjach notebooka. Przyjemnym dla oka dodatkiem jest też ultracienka obudowa w obu nowych modelach notebooków od Huawei. Dzięki niej korzystanie z komputera jest przyjemnością, a nam pozostaje zadawać samemu sobie pytanie – jak to możliwe, że taka moc została zamknięta w tak smukłej i cienkiej obudowie?

Przydatne dodatki

Nic nie sprawia takiej przyjemności jak te drobne, ale niezwykle przydatne ułatwienia, które oferują notebooki najnowszych generacji. Jednym z największych hitów w tej kategorii są dotykowe wyświetlacze, które nie tylko przyspieszają obsługę laptopa, ale też sprawiają, że praca na nim staje się przyjemnością. Właśnie takie matryce o rozdzielczości FullView 3K zainstalowane są w nowych modelach MateBooków. Dobrym przykładem są także opcje Huawei Share OneHop oraz Multi-Screen Collaboration zastosowane w nowych laptopach Huawei MateBook X Pro i MateBook 13. OneHop umożliwia zbliżeniowe przesyłanie danych między laptopem a smartfonem wyposażonym w technologię NFC. Opcja jest bardzo przydatna, gdy potrzebujesz szybko przesłać pliki między dwoma urządzeniami. Wystarczy zbliżyć smartfon do notebooka, wybrać opcję, by zdjęcie wykonane telefonem pojawiło się na ekranie komputera. Technologia pozwala przesyłać nawet do 500 zdjęć w ciągu minuty, a niewygodne w użytkowaniu kable raz na zawsze można schować do szuflady. Od tej pory wszystkie zdjęcia, tweety i posty, które wpadną wam w oko przy porannym przeglądaniu sieci na smartfonie, mogą znaleźć się na laptopie w ciągu dwóch kliknięć. Z kolei opcja Multi-Screen Collaboration, polegająca na współdzielenie ekranów urządzeń mobilnych, to prawdziwe zbawienie przy tworzeniu prezentacji i codziennej pracy na laptopie. Wykorzystuje ona dotykowe ekrany nowych notebooków od Huawei i łączy smartfon i komputer w jedno stanowisko do pracy zdalnej. Po ustawieniu smartfona niedaleko komputera, notebook wydziela część swojego ekranu i pokazuje na nim pulpit telefonu. Od tego momentu można nie tylko obsługiwać smartfon z poziomu komputera, ale też swobodnie przesyłać pliki, linki i treści między urządzeniami i to wszystko wygodnie jeżdżąc palcem po obu ekranach. Przesyłanie nigdy nie było prostsze!

Szybkość pracy przy prostych funkcjach

Na koniec aspekt, który często umyka nabywającym nowe notebooki. Trzeba zdać sobie sprawę, że przez zdecydowaną większość czasu nasza praca to proste i szybkie działania. Właśnie wtedy każda zaoszczędzona sekunda jest na wagę złota. Tutaj znów pojawia się przewaga dotykowych matryc nowych laptopów od Huawei. Wystarczy kilka przesunięć palcem, a pliki zapisane na komputerze porządkują się w zasadzie same. Wtedy też zaczynamy doceniać drobne udogodnienia takie jak czytniki linii papilarnych zainstalowane w laptopach Huawei MateBook X Pro 2020 i MateBook 13 2020. Użytkownik może zaoszczędzić cały czas, który poświęciłby na kilkukrotne wpisywanie hasła każdego dnia i nie rezygnować przy tym z zabezpieczenie laptopa. Miłym dodatkiem jest też też kamera, ukryta w klawiaturze, która nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, a jednocześnie jest gotowa do pracy zawsze, gdy jej potrzebujemy. 

Kupujcie w sieci

Przy zakupie nowego notebooka warto także rozejrzeć się za dobrymi ofertami w sieci. Bardzo często ceny między sklepami mogą się znacząca różnić. Jeśli szukacie dobrej oferty na nowe laptopy od Huawei, sprawdźcie ofertę internetowego sklepu marki. Model MateBook 13 2020 kosztuje w nim 3999 zł, a MateBook X Pro 2020 5999 zł.