Nowe czasy, nowe standardy

Rok 2020 przewrócił nasze życia do góry nogami. Większość wypracowanych rozwiązań, które do tej pory się sprawdzały trzeba wyrzucić do kosza. Jedną z najmocniej dotkniętych przez sytuację epidemiologiczną dziedzin jest praca. Wiele firm zamknęło swoje stacjonarne oddziały i w większości przeniosło swoje działania do sieci, a wraz z nimi ich pracownicy. Dzisiaj nowa rzeczywistość wielu ludzi opiera się o domowe biura, w których przerwę na kawę spędza się we własnej kuchni. Te trudne czasy pokazały nam też jak istotne dla naszej służbowej kreatywności i efektywności są odpowiednio dobrane urządzenia. W świecie, w którym kolegów z pracy widzimy tylko przez internetowe komunikatory, nie współpracujące ze sobą sprzęty to ostatnie na co mamy siłę i ochotę.

2+2=3,5

Powyższe równanie nie świadczy o braku podstawowych umiejętności matematycznych autora, a jest odzwierciedleniem urządzeń codziennego użytku, które nie chcą ze sobą współpracować. Możemy mieć najlepszy smartfon dostępny na rynku, ale jeśli nie będzie on płynnie współpracował z naszym tabletem i smartwatchem, nie będziemy mogli skorzystać z masy jego funkcji. Świetnym przykładem jest przesyłanie treści pomiędzy urządzeniami. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Tworzymy na smartfonie notatkę, ale orientujemy się, że wygodniej będzie nam pracować na tablecie. Jeśli w tym celu musimy przesyłać sobie stworzony plik drogą mailową, coś poszło nie tak. Urządzenia współpracujące ze sobą płynnie powinny dawać możliwość przekazywania plików między sobą za pomocą jednego klikniecia, albo jeszcze łatwiej – jednego zbliżenia.

Dobry ekosystem to podstawa. Przykład? Huawei

Jeśli jesteście fanami nowinek technologicznych, z pewnością docenicie gamę produktów Huawei. To jedna z nielicznych firm zajmujących się produkcją elektroniki, która pozwala skompletować pełen zestaw osobistego sprzętu (smartfon, laptop, tablet, zegarek, słuchawki) w jednym, świetnie współgrającym ekosystemie. Podstawą ekosystemu jest najczęściej używane przez człowieka urządzenie elektroniczne czyli smartfon. Rozwiązaniem wartym uwagi jest nowy model P smart 2021, którego przedsprzedaż w Polsce właśnie trwa. Każdy z użytkowników ekosystemu otrzymuje konto Huawei ID. Pozwala ono na dostęp do chmury Huawei, w której możemy przechowywać nie tylko kopie zapasowe, ale też notatki, zdjęcia i dowolne inne pliki. Ważnym elementem ekosystemu Huawei AppGallery, czyli platforma z aplikacjami stworzonymi specjalne z myślą o klientach międzynarodowej marki. Znajdziemy w niej ponad 30 000 aplikacji, w tym aż tysiąc polskich.

Wróćmy na chwilę do przesyłania plików. Tu również ekosystem Huawei ma coś specjalnego dla swoich użytkowników. Huawei Share OneHop to technologia pozwalająca w zaskakująco wygodny sposób przenosić pliki pomiędzy laptopami i smartfonami producenta. W tym celu wykorzystuje się bezprzewodową technologię NFC. Wystarczy przyłożyć telefon do obudowy laptopa, by urządzeniach wymieniły ze sobą informacjami. Bardzo przydatna w biurowej pracy, zwłaszcza w trybie home office, jest możliwość „przeniesienia” smartfona na laptop Huawei lub tablet MatePad Pro. Po sparowaniu ze sobą urządzeń za pomocą jednego zbliżenia, można np. odpisywać na smsy na tablecie lub laptopie, przeglądać notatki czy zdjęcia zgromadzone na telefonie czy przenosić pliki między urządzeniami metodą „przeciągnij i upuść”. Przyśpiesza to znacznie wielozadaniową pracę oraz jest po prostu bardzo wygodne.

Drobiazgi, które cieszą

Ekosystem Huawei to jednak nie tylko poważne urządzenia, które ułatwiają codzienną pracę. Jest tam też sporo miejsca, na sprzęt do rozrywki i relaksu, którego głównym zadaniem jest sprawiać, by nasze życie było przyjemniejsze. Świetnym przykładem tego jest smartwatch Watch GT2 Pro. Zegarek każdego dnia noszenia zbiera dane dotyczące pokonanego dystansu, liczby kroków, a także spalonych kalorii. Jest to kolejne urządzenie, z którego świetnym funkcji możemy płynnie korzystać przy współpracy np. z tabletem MatePad Pro. To właśnie na nim nasze dane zostaną przedstawione w formie przejrzystych wykresów, które ułatwią śledzenie naszych postępów. Miłośnicy sportowych aktywności docenią pewnie też możliwość połączenia zegarka ze słuchawkami FreeBuds Pro, co umożliwi słuchanie muzyki bez konieczności zabierania ze sobą smartfona na trening.

Jeśli wciąż nie jesteście przekonani do przewagi urządzeń współpracujących w ramach jednego ekosystemu, zachęcamy do sprawdzenia ich działania na własnej skórze. Jesteśmy przekonani, że gdy „przesiądziecie” się na współgrające ze sobą sprzęty, nie będziecie chcieli wracać do swoich starych rozwiązań.