Filmy potrafią być inspirujące z różnych powodów. Niejednokrotne patrzymy na aktora i myślimy, że chcielibyśmy mieć taki garnitur czy zegarek (patrz James Bond). Podobnie ma się sprawa z okularami przeciwsłonecznymi. Kino ukazało nam już wiele ikonicznych modeli, które chciałoby się mieć w swoim domu. Do tej listy możemy dorzucić teraz zabójcze retro okulary, które miał na sobie Joe Pesci w „Irlandczyku”, znakomitym dziele Martina Scorsesego.

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej ikoniczne okulary przeciwsłoneczne w filmach. Od Keanu Reevesa po Toma Cruise’a

Nazwane trafnie „Super Classic Black Custom (It’s What It Is)” [słowa w nawiasie nawiązują do bardzo istotnego zdania z filmu – przyp. red.], charakteryzują się lekko powiększonymi ramkami oraz szkłami gradientowymi. Okulary firmy Retrosuperfuture, które wykonano we Włoszech, wyglądają jak wariacja klasycznych Ray-Banów Wayfarerów.

Internetowy sklep z okularami przeciwsłonecznymi Eyegoodies oferuje ten świetnie prezentujący się model z własnymi, szarymi soczewkami gradientowymi i czarnymi ramkami. „Zaczynając od najwyższej jakości soczewek Essilor, starannie zabarwiliśmy je ręcznie, aby uzyskać idealny jasnoszary gradient z 60 proc. odcieniem u góry, który blaknie do zera u dołu” – napisało Eyegoodies w opisie.

Okulary przeciwsłoneczne zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV/UVB i mogą być również wykonane z soczewkami korekcyjnymi. Można je kupić za 229 dolarów (877 zł) na tej stronie.

Jeśli jednak nie chcecie wydać takiej sumy za okulary, które i tak w Polsce będzie można nosić dopiero za parę miesięcy, to zawsze możecie wybrać tańsze opcje. Poniżej parę propozycji: