Arek Kłusowski - kompozytor, tekściarz i wokalista - powraca z długo wyczekiwanym debiutanckim albumem „Po tamtej stronie”. Materiał, który nagrał po dłuższej przerwie to doskonałe odzwierciedlenie tego, jakim artystą się stał przez ostanie lata. W swoich nowych piosenkach Kłusowski opowiada o miłości, wartościach, dylematach, barierach depresji i samotności. Opowiada o nich z głębią i szczerze, bo wie co mówi. I co śpiewa.

„Po tamtej stronie” – debiutancka płyta Arka Kłusowskiego

- Album „Po tamtej stronie” jest dla mnie niezwykle ważnym przeżyciem. To mój powrót na scenę z autorskim materiałem po dłużej przerwie. W utworach, które znalazły się na krążku zawarłem wszystkie istotne dla mnie kwestie, które zaprzątały mi głowę w ostatnich latach. Przede wszystkim są to historie o traumach, porażkach i upadkach, których doświadczyłem. Ta płyta to dla mnie pewnego rodzaju terapia, dzięki której stanąłem na nogi i niezwykle dojrzałem. Nigdy wcześniej tak szczerze i otwarcie nie mówiłem o swoim życiu.Cieszę się, że dopiero teraz mogę podzielić się ze słuchaczami swoją muzyką, ponieważ czuję się świadomym i dorosłym twórcą. W świecie nic nie dzieje się bez przyczyny – opowiada muzyk o swojej nowej płycie.

Po tamtej stronie” to nizwykle oryginalna i emocjonalna historia opisana w kilkunastu utworach, przy pracy nad którymi Arka wspierali m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush (zdobywca 3 Fryderyków)  Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem czy Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół Xxanaxx).

Za mix i mastering albumu odpowiada znakomity Marcin Gajko ( współproducent płyty Moniki Brodki Granda, laureat 5 Fryderyków). Niespodzianką na płycie okazuje się być także udział Jacka Moore - syna brytyjskiego muzyka i wirtuoza gitary Gary’ego Moore’a, który napisał tekst i współtworzył muzykę do jednego z utworów. Album na rynku już 22 marca 2019.

Kim jest Arek Kłusowski?

Arek Kłusowski – kompozytor, tekściarz, laureat wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Nazywany  jest najbardziej obiecującym wokalistą wśród młodych debiutantów. Karierę w muzycznym show biznesie rozpoczął w talent show i został finalistą „The Voice of Poland”. Mimo młodego wieku w jego dorobku znajduje się ponad 500 koncertów, również z bardzo znanymi artystami jak Lady Pank czy Dżem. Od kilku lat występuje w spektaklu „Cohen – Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii w Teatrze Buffo. Ma na swoim koncie współpracę m.in z Jennifer Batten (gitarzystką Micheala Jacksona), która zaprosiła go na swoją trasę koncertową oraz Jackiem Moorem (synem Garego Moora), z którym tworzą muzyczny projekt A.M.G. Nie lubi robić rzeczy, których nie czuje, bądź nie widzi w nich sensu. Nie lubi pisać o niczym i mówi „to dla mnie zwycięstwo, że mogę pisać utwory dla siebie i innych. Jestem niezależnym twórcą, który kocha to co robi”.