Co zabrać ze sobą na basen - klapki

Choć wiele osób o nich zapomina, klapki są jednym z najważniejszych akcesoriów każdego miłośnika basenów. Przede wszystkim ich używanie chroni nas przed bakteriami, które rozwijają się w halach basenowych. Wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja ich rozwojowi, a nawet silne środki bakteriobójcze wykorzystywane przez właścicieli pływalni nie są w stanie usunąć wszystkich mikrobów. Z drugiej strony klapki przeciwdziałają także poślizgnięciom, które są częstymi wypadkami na basenach. Zarówno klasyczne klapki, jak i japonki sprawdzą się na basenie równie dobrze. Pamiętajmy jednak, żeby dobierając klapki wybierać te, które dobrze przylegają do stopy i chronią palce. 

Co zabrać ze sobą na basen – okulary pływackie

Dobrze dobrane okulary pływackie powinny spełniać dwie funkcje. Po pierwsze zapewniają dobrą widoczność podczas pływania z zanurzoną głową, która z kolei ułatwia utrzymanie prawidłowej pozycji w wodzie, a także sprawia, że możemy kontrolować czy płyniemy prosto. Ponadto okulary przeciwdziałają podrażnieniom gałki ocznej przez substancje chemiczne rozpuszczone w wodzie. Decydując się na zakup okularów pływackich, trzeba koniecznie sprawdzić czy dobrze przylegają do twarzy. Niewygodne okulary nie tylko będą uciskać przy dłuższych treningach pływackich, ale też mogą powodować nalewanie się wody do środka. Jeśli mamy taką możliwość, warto sprawdzić czy wybrany model jest wyposażony w warstwę zapobiegającą parowaniu. 

Co zabrać ze sobą na basen – czepek pływacki

Czepek to jeden z najbardziej niedocenianych akcesoriów pływackich. Wiele osób narzeka na jego niewygodę i w związku z tym wybiera baseny nie wymagające ich noszenia. Prawda jest taka, że dobrze dobrany czepek wykonany z wysokiej jakości materiałów nie powinien być niewygodny. Co więcej, doskonale sprawdza się w czasie szybszego pływania, ponieważ zwiększa opływowość pływaka i ogranicza opór wody. 

CZYTAJ TEŻ: Robert Karaś dla ELLE MAN: Baliśmy się, że pandemia uniemożliwi nam trening. Szybko pojawił się pomysł, żeby razem zamieszkać

ZOBACZ: Jan Bendarek dla ELLE MAN: Przerwa pozwoliła mi popracować nad moimi słabszymi stronami. Czuję się lepszym graczem [WIDEO]

ELLE MAN POLECA: Sezon rowerowy w pełni! Sprawdź, jakich akcesoriów potrzebujesz do przyjemnej i bezpiecznej jazdy