Męskie krawiectwo najwyższej próby

Na świecie są tylko dwa miejsca słynące z luksusowego krawiectwa męskiego: Savile Row w londyńskiej dzielnicy Mayfair oraz właśnie Neapol. Założyciele polskiej marki Plon postanowili dobrą krawiecką praktykę z tamtych miejsc zaszczepić także na polskiej ziemi. Marka skupia się na klientach poszukujących wygody, lekkości i nieco swobodnego stylu, charakterystycznego dla neapolitańskich ubrań. Współpracuje z najbardziej uznanymi, neapolitańskimi szwalniami, takimi jak De Petrillo, Formicola i Pescarolo, które słyną z wielopokoleniowej tradycji szycia na miarę. Niemal każdy fragment stroju jest wykonywany ręcznie, z najwyższej jakości materiałów. Atelier oferuje bogaty wybór ponad 3000 tkanin od najlepszych, włoskich producentów. Taka skrupulatność i dokładność w podejściu do krawieckiej sztuki spodobała się Krzysztofowi Hołowczycowi, który bez wahania zdecydował się zostać ambasadorem marki:

- Nie lubię sztywnych ram, dlatego noszę lekkie, niezobowiązujące garnitury szyte na miarę, w których czuję się swobodnie. Tym bardziej cieszę się, że pojawiła się nowa marka ceniąca neapolitańskie krawiectwo. Jestem zachwycony jakością ubrań, które szyje dla mnie Plon.

Plon Warsaw Napoli - ulubiona marka Krzysztofa Hołowczyca

Doskonale uszyty, dopasowany do sylwetki i charakteru noszącego strój jest znakiem rozpoznawczym polskiej marki. Na jakość jej produktowe składają się zarówno tkaniny i rzemiosło krawców, jak i doświadczenie zespołu w warszawskim atelier. Szycie na miarę każdy krawiec marki rozpoczyna od rozmowy z klientem. Dopiero znając charakter, potrzeby oraz oczekiwania noszącego, zespół proponuje kroje, fasony oraz tkaniny, a następnie zdejmuje miarę. Pełny proces uszycia garnituru trwa od 4 do 6 tygodni. Do najbardziej wymagających klientów brand kieruje usługę private tailoring, czyli osobistego doradcy, który pozostaje w stałym kontakcie z klientem i w zależności od jego wymagań kompletuje strój, przyjeżdża z wybranymi stylizacjami lub przymiarkami. Private tailor doskonale zna swoich klientów, często budując z nimi wieloletnie relacje:

- Neapolitański garnitur powinien dobrze leżeć, stylowo wyglądać, ale przede wszystkim ma być tak wygodny jak koszula – tak aby noszenie go było czystą przyjemnością. Neapolitańską marynarkę charakteryzuje lekka konstrukcja oparta na jednej warstwie płótna. Dopasowanie kroju do sylwetki wynika nie ze sztywności materiału, ale z odpowiednio wymierzonego, wysokiego podkroju pachy. Dzięki temu marynarka jest wytaliowana i bardzo wygodna – mówi nam Mieszko Zasimowicz, private tailor i dyrektor zarządzający marki.

Co dokładnie znajdziecie w ofercie marki? I jak wyglądało otwarcie warszawskiego butiku Plonu? Relację z niego znajdziecie w naszej GALERII--->