Większość użytkowników z niecierpliwością wyczekuje drugiej odsłony gry „The Last Of Us”. Po wielkim sukcesie pierwszej części, studio Naughty Dog obiecało graczom, że wypuści kontynuację przygód Joela i Ellie. Przypomnijmy, że fabuła toczy się w świecie ogarniętym zagładą zombie, w którym ludzie, którzy ocalali, nie tylko muszą mierzyć się z umarlakami, lecz także z innymi osobami i przestępcami. Przez świat przemocy i braku nadziei będziemy podróżować razem z dwójką głównych bohaterów - wspomnianymi Joelem i Ellie.

CZYTAJ:„The Last of Us 2”. Znamy datę premiery najbardziej oczekiwanej gry ostatnich lat

Inną zapowiadaną nowością, na którą ostrzą sobie zęby gracze, będzie „Cyberpunk 2077”. Utrzymana w stylistyce „Blade Runnera” gra opowie nam o perypetiach płatnego zabójcy o pseudonimie V, który pochodzi z niesamowicie futurystycznego miasta Night City. W zwiastunie (który swoją drogą w dalszym ciągu robi furorę)  mogliśmy dodatkowo ujrzeć klimat zaczerpnięty z filmu „Drive”, czy „Grand Theft Auto.

Premiera nowej konsoli będzie okazją, by studia popisały się swoją kreatywnością. Sony nie pospiesza producentów gier mając przy tym nadzieję, że skonstruują oni rozgrywkę dedykowaną właśnie nowej konsoli Playstation 5.  Stąd też spodziewamy się również sequela "Horizon Zero Dawn". Pierwsza odsłona trafiła do graczy w 2017 roku. Możemy zatem przypuszczać, że kolejna część będzie w sprzedaży w przyszłym roku, zbiegając się z premierą Playstation 5.

Kolejny tytuł to „Death Stranding”, za który odpowiedzialne jest studio Kojima Productions dostało wolną rękę od Sony i ma taką ilością czasu, jakiej tylko potrzebuje do stworzenia gry i jej dopracowania. Produkcja ukaże się w listopadzie tego roku. Inna gra, czyli Spider Man również będzie dostępna na nowej konsoli Sony, mimo, że będzie miała swoją premierę jeszcze na Playstation 4. Skąd to wiemy? Japoński producent właśnie na przykładzie tej gry omawiał nowości i usprawnienia, jakie wprowadzono względem konsoli starszej generacji!

Pamiętajmy jednak o jednej sytuacji. Pierwsza odsłona „The last of Us” zadebiutowała jeszcze na Playstation 3. Kilka miesięcy po tym oficjalnie na rynek trafiła kolejna generacja konsoli Sony. Co więc zrobiło studio „Naughty Dog”? Niemal od razu wypuściło dedykowaną pod Playstation 4 wersję gry z dopiskiem „Remastered”. Fani gier mogą spać spokojnie - z pewnością taka sytuacja powtórzy się przy kolejnych tytułach, tak jak przy okazji premiery ostatniej konsoli. A wy na którą grę czekacie najbardziej?