Player.pl – filmy w lipcu 2020

Już na początku lipca do Playera wejdzie film, który poruszył miliony widzów na całym świecie, a Adrienowi Brody'emu przyniósł Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową – „Pianista”.  Od piątku 3 lipca platforma zaprasza na nowość kinową z Tomem Hanksem, „Cóż za piękny dzień”. 10 lipca do serwisu dołączą „Nędznicy”, natomiast od 20-tego obejrzymy „Podły, Okrutny, Zły”, „Powrót Bena”, „Anioł” oraz „Tajemnice Joan”. 31 lipca w bibliotece pojawi się film „Capone” z Tomem Hardym w roli głównej. W lipcu w Playerze będzie można obejrzeć też trzy polskie komedie – „Testosteron”, „Lejdis” i „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, a także drugą część hitowego filmu Patryka Vegi – „Kobiety Mafii”.

Pianista”

Klasyka kina i jeden z najlepszych filmów w dorobku Romana Polańskiego. To historia młodego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia. 28-letni Władysław Szpilman (Adrien Brody) wraz z rodzicami, dwiema siostrami i bratem zostają pozbawieni środków do życia w okupowanej przez Nazistów Warszawie. Rodzina wyprzedaje obrazy, kosztowności, meble, a w końcu ukochany fortepian chłopaka. Ofiary te okazują się daremne, bo wkrótce najbliżsi Szpilmana, podobnie jak pół miliona warszawskich Żydów, zostają przesiedleni do niewielkiego getta, a następnie trafiają do transportu do obozu koncentracyjnego. W ostatniej chwili znajomy wyciąga Szpilmana z pociągu do zagłady i wskazuje mu drogę ucieczki. Od tej pory Wiesław musi ukrywać się w przejętej przez hitlerowców Polsce.

„Cóż za piękny dzień”

Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa (Tom Hanks), powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od jednej z najbardziej lubianych osobowości telewizyjnych w USA. Film miał niedawną premierę kinową w Polsce.

Nędznicy”

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

„Podły, okrutny, zły”

To zupełnie nieoczywista kreacja Zaca Efrona, który do tej pory był kojarzony z lekkimi i przyjemnymi komediami romantycznymi. W tej produkcji wciela się jednak w zimnokrwistego seryjnego mordercę, o którym słyszały całe Stany – Teda Bundy’ego.

„Powrót Bena”

Nawyk niszczy nie tylko tego, który bierze, ale również jego bliskich. A najbardziej chyba rodziców… Kiedy Ben (Lucas Hedges) pojawia się na święta w domu, jego matka (Julia Roberts) natychmiast chowa wszystkie leki. To chyba najlepsza ilustracja ich relacji – z jednej strony radość i nadzieja, lecz z drugiej nieufność i lęk. Czy tym razem powrót syna z odwyku nie skończy się tak jak zawsze? Zwłaszcza, że świat zewnętrzny oferuje wiele pokus.

„Anioł”

To argentyńsko-hiszpański dramat o młodym człowieku o twarzy anioła z mroczną stroną. Siedemnastoletni Carlito mieszka w Buenos Aires, słucha rock’n’rolla i trudni się drobnymi kradzieżami. Spotkanie z charyzmatycznym Ramonem – starszym przestępcą – ujawnia jednak jego sekretne fascynacje. Chłopak zaczyna odnajdywać radość w… zabijaniu ludzi! Film jest luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci". W roli głównej wystąpił debiutant Lorenzo Ferro.

Capone”

Polska premiera filmu, który zaledwie miesiąc temu poznali widzowie w USA. Kiedyś bezwzględny Alfonse Capone (w tej roli Tom Hardy) rządził Chicago żelazną pięścią, budząc lęk. Teraz jest 47-letnim starszym panem, który po prawie dekadzie spędzonej w zakładzie zamkniętym, opuszcza jego mury. Na zewnątrz nie czeka go jednak nowe życie. Uniemożliwia to postępująca w ekspresowym tempie demencja. A ta płata jego umysłowi figle, sprawiając, że przeszłość staje się teraźniejszością!  

„Tajemnice Joan”

Sędziwa Joan Stanley zostaje oskarżona o zdradę pod postacią szpiegostwa i aresztowana przez funkcjonariuszy MI5. Przyparta do muru rozpoczyna więc długą opowieść, cofając się do przełomu lat 30. i 40. XX wieku, kiedy to jako nieśmiała studentka fizyki na Uniwersytecie Cambridge, wdała się w romans ze zwolennikiem ideologii komunistycznej.

Player.pl – seriale w lipcu 2020

Od początku lipca bibliotekę Playera zasilą kolejne gorące nowości HBO – „4 Blocks” i „Perry Mason”. Kilka tygodni później (25.07) do serwisu wejdzie czwarty sezon „Pokoju 104”. Dodatkowo regularnie pojawią się nowe odcinki „Doom Patrolu”. Użytkowników Playera czeka też premiera belgijskiego serialu – „Dzień” . 

4 BLOCK (sezon 1) 

Niemiecki serial opowiadający o gangach muzułmańskich działających na terenie Berlina. Toni Hamady jest liderem libańskiej rodzinnej grupy przestępczej. Po wielu latach spędzonych w jej szeregach nie ma już ochoty na więcej działalności poza prawem w swoim życiu i chciałby się z tego „biznesu” wyplątać. Tym bardziej, że w domu czekają na niego ukochane żona i córka, którym należy się bezpieczna i spokojna codzienność. Niestety, aresztowanie szwagra krzyżuje mu plany. Pragnąc zabezpieczyć rodzinny interes, wprowadza do ugrupowania Vinca – przyjaciela z dzieciństwa. Ten ruch jednak nie podoba się jego bratu, porywczemu Abbysowi, który liczył, że stanie na czele gangu.  

PERRY MASON (sezon 1) 

Serial śledzi losy legendarnego bohatera serii bestsellerów Erle’a Stanleya Gardnera, adwokata - obrońcy karnego Perry'ego Masona (Matthew Rhys). Gdy największa sprawa dekady z impetem wpada w jego ręce, Mason nie cofnie się przed niczym, dążąc do prawdy. Nawet przed ujawnieniem mrocznych tajemnic Los Angeles.

POKÓJ 104 (sezon 4) 

Intrygująca opowieść o przeciętnym amerykańskim hotelu i jego zmieniających się co noc gościach. Każdy z nowych lokatorów wprowadza się do apartamentów ze swoją wyjątkową historią życiową – niektóre są smutne, inne zabawne, dramatyczne, a jeszcze kolejne brzmią jak baśnie. Jeden odcinek serii przybliża nowych bohaterów oraz nigdy wcześniej nieopowiedzianą historię.  

DOOM PATROL (sezon 2) 

Drugi sezon opowieści o grupie ekscentrycznych superbohaterów z Universum DC. Każdy z jej członków dotknięty został prawdziwą tragedią, która zakończyła ich dobrze wiodące się życia. Na nowo do świata powołał ich szalony naukowiec. W drugi sezonie przygód nawigują przez meandry codzienności i muszą stawić czoła kolejnym wyzwaniom.

DZIEŃ (sezon 1)

W małym belgijskim miasteczku dochodzi do ataku na bank. Napastnicy barykadują się w instytucji wraz z grupą zakładników. Na miejscu pojawiają się negocjatorzy policyjni, którzy za wszelką cenę próbują nie dopuścić do tragedii... 

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]

ZOBACZ: Filmy na wieczór: najlepsze filmy o wokalistach i muzykach [RANKING ELLE MAN]

CZYTAJ: Filmy na wieczór: najlepsze horrory wszech czasów. Od „Lśnienia” po „Hellraisera”