Wpłata na cele charytatywne

Firma zdecydowała się stworzyć specjalny fundusz „Sony Gobal Relief Fund for COVID-19”, który dysponuje budżetem 100 milionów dolarów. Jego celem jest wspieranie osoby walczące z wirusem w pierwszej linii czyli służby medyczne i państwowe, a także dzieci, nauczycieli pracujących zdalnie i społeczność twórców. 

Wsparcie finansowe dla twórców

W dzisiejszych czasach grupa niezależnych twórców stanowi jedną z podstaw rynku gier wideo. Teraz przechodzą oni przez trudne czasy, bo duże studia wydające mnóstwo tytułów, zawiesiły swoje projekty w oczekiwaniu na rozwój sytuacji z epidemią. Sony Interactive Entertainment przeznaczyło ponad 10 milinów dolarów na pomoc najbardziej potrzebującym twórcom. 

Bezpłatne gry w PlayStation Store

Na koniec pojawia się także coś dla użytkowników „po drugiej stronie pada”. W ramach nowej inicjatywy dwa uznane tytuły: „Uncharted – Kolekcja Nathana Drake’a” i „Journey” zostaną za darmo udostępnione do ściągnięcia w PlayStation Store. Gry można pobierać od 16 kwietnia o 5:00 do 6 maja 2020 o 5:00 i zostaną one w bibliotece użytkowników na zawsze. 

Dla większości graczy „Uncharted - Kolekcja Nathana Drake’a” nie wymaga żadnego przedstawiania. Ta kolekcja zremasterowanych na PlayStation 4 trzech tytułów studia Naughty Dog obejmuje „Uncharted: Fortuna Drake’a”, „Uncharted 2: Pośród złodziei” oraz „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a”. Domowa kwarantanna to idealny czas na przygody z udziałem Nathana Drake'a i innych słynnych postaci oraz wartką, pełną akcji grę z poszukiwaniem skarbów.

Druga dostępna bezpłatnie gra, to „Journey”, czyli piękna i ceniona gra przygodową, która wzrusza i urzeka tajemniczością. Jej ponadczasowy przekaz będący afirmacją życia może być teraz jeszcze ważniejszy niż kiedykolwiek przedtem.