AI - Sztuczna inteligencja

Ta funkcjonalność to mus, jeśli planujesz zakup telewizora, który ma służyć na co najmniej kilka lat. Wszystko idzie w stronę uczenia maszynowego i niewykluczone, że za kilka lat sztuczna inteligencja obejmie więcej sfer naszego życia niż tylko te związane z rozrywką. Najbardziej zaawansowaną formą tego rozwiązania technologicznego w przypadku telewizorów jest robot, który jest w stanie przeprowadzić z użytkownikiem pełny dialog bez konieczności powtarzania tych samych informacji – wystarczy raz zadać pytanie, a specjalne algorytmy zajmą się kierowaniem go na właściwy tor rozmowy, ucząc bota przydatnych nawyków użytkownika.

LG AI doskonale rozpoznaje język polski, i robi to naprawdę skutecznie, podczas gdy podobne urządzenia na rynku dopiero raczkują w tej dziedzinie. Najnowsze telewizory LG oparte są na systemie „Deep Learning”. Już na starcie dysponują słownikiem z milionem kombinacji, a po drodze uczą się także nowych. Są w stanie nawet rozpoznać to, co mówi do nich małe dziecko, które – jak wiemy – nie zawsze wyraźnie artykułuje słowa. Ponadto prowadzona przez domownika rozmowa z pilotem Magic Remote* nie odbywa się na zasadzie wskazanych komend, a przypomina naturalny dialog. Wystarczy kilka prostych poleceń głosowych, aby LG AI zaczął uczyć się nawyków domowników i podsuwał pomysły na filmy, seriale czy muzykę. Można też zmienić tryb obrazu i wyłączyć sprzęt o określonej godzinie.

Technologia OLED

OLED to skrót od organic-light-emitting-diode (organiczna dioda elektroluminescencyjna), co w przełożeniu na zrozumiały język oznacza, że każdy pojedynczy piksel ekranu emituje własne światło. Właśnie to sprawia, że obraz  jest głęboki, wyraźny i kontrastowy. Ta technologia, w której od lat specjalizuje się firma LG i za którą została wyróżniona prestiżową nagrodą EISA, zapewnia o wiele lepszą jakość obrazu niż w przypadku ekranów LED i LCD i jest najbardziej popularną, jeśli chodzi o zakup telewizorów najnowszej generacji.

ZOBACZ: Rozmawianie z telewizorem? Tak wygląda przyszłość rozrywki!

Blackest is the new black

Kombinowanie przy ustawieniach kontrastu i jasności ekranu telewizora nie zawsze kończy się pożądanym efektem w kwestii głębi czerni, co dla ludzi namiętnie oglądających horrory może okazać się całkiem dużym problemem. Nie wspominając już o tym, że filmy kinowe są poddawane postprodukcji z myślą właśnie o tych najnowocześniejszych urządzeniach. Słabszy sprzęt może zatem po prostu nie podołać natężeniu najgłębszej z najczarniejszych czerni. Zanim więc zdecydujesz się na zakup nowego odbiornika, upewnij się, że da się na nim oglądać nawet najciemniejsze obrazy filmowe.

4K Cinema HDR

Ten skrót oznacza technologię, która bardzo wiernie odwzorowuje wizję reżysera dzięki obsłudze większości formatów HDR. Telewizory w niej wykonane obsługują pliki w najważniejszych formatach HDR, takich jak Advanced HDR Technicolor i HDR10 Pro, a więc zapewniają doznania niemal kinowe, odejmując hałasujących ludzi, niewygodne fotele i powiew niezbyt świeżego powietrza z wentylacji. Tyle wygrać! 

Jeżeli jednak uznasz, że 4K to zdecydowanie za mało, możesz sięgnąć po coś z najwyższej półki, a mianowicie telewizory 8K, które są największym osiągnięciem technologii OLED, a ich średnice osiągają nawet 88 cali.  

AirPlay2

Mimo ogromnej popularności systemu Android w Europie, nie należy lekceważyć faktu, że prawie 30% mieszkańców tego kontynentu regularnie korzysta z systemu iOS, obsługującego urządzenia takie Iphone czy MacBooki. Decydując się zatem na zakup nowego sprzętu, zadbaj o to, by posiadał tę technologię w najnowszej wersji. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł łatwo przerzucić zawartość smartfona (swojego lub cudzego) na ekran telewizora dosłownie w sekundę.

AI ThinQ

Technologia LG AI ThinQ z powodzeniem rozwija wykorzystywanie sztucznej inteligencji w życiu codziennym. Czy zbudowaliśmy dom inteligentny w pełnym tego słowa znaczeniu, czy dysponujemy jedynie symbolicznym wymiarem owej koncepcji, telewizor LG będzie bez problemu współpracować ze wszystkimi sparowanymi urządzeniami. Traktując telewizor jako panel sterowania naszymi wszystkimi domowymi obiektami wyposażonymi w sztuczną inteligencję możemy m.in.

  • Sprawdzić jaki status ma pranie i czy pralka już skończyła pracę
  • Podejrzeć na ekranie telewizora, kto do nas puka, lub kto stoi u bramy, jeśli dysponujemy odpowiednim systemem monitorowania
  • Włączyć i wyłączyć światło,  przyciemnić je lub zmienić jego kolor
  • Zerknąć czy lodówka dobrze chłodzi
  • Ustawić klimatyzację

 

*Wymagane jest połączenie z Internetem oraz pilot LG Magic Remote. Dostępność treści jest zależna od regionu.  Niektóre mogą wymagać subskrypcji stron trzecich.