PackKing

Przed każdym większym wyjazdem napotykam ten sam problem – co ze sobą zabrać? Nie lubię pakować do plecaka niepotrzebnych rzeczy, dlatego zwykle dwa razy się zastanowię zanim coś wybiorę. Ta aplikacja powstała z myślą o takich osobach jak ja, które chcą efektywnie zapakować się na wakacje i skrócić proces wyboru. Po wejściu w aplikację określamy daty naszego wyjazdy, płeć i spodziewaną pogodę na miejscu. Na tej podstawie program tworzy podstawową listę najpotrzebniejszych rzeczy, którą następnie możemy dowolnie edytować. Bardzo fajną opcją jest też zaznaczenie odpowiedniego środka transportu. Dzięki temu aplikacja automatycznie wykluczy przedmioty, których nie możemy ze sobą zabrać w przypadku lotu samolotem. 

QSun

Kto nigdy nie doznał poparzenia słonecznego, ten nie wie, jak bardzo może popsuć to urlop. Wystarczy kilkadziesiąt minut w ostrych promieniach słonecznych i kolejne dni mogą stać się katorgą. Dlatego podstawą jest znalezienie balansu między uzyskaniem doskonałej wakacyjnej opalenizny i bezpieczeństwem naszej skóry. W tym pomoże aplikacja QSun. Po wprowadzeniu naszych danych takich jak wiek, kolor karnacji i miejsce, w którym się znajdujemy, program ułatwia dobranie odpowiedniego kremu z filtrem UV i podpowiada najskuteczniejszą metodą na pożądaną opaleniznę. Przydatna jest także opcja przypomnień, które w odpowiednim okresie przypominają o ponownej aplikacji kremu. 

AccuWeather

Wiele osób mówi, że ładna pogoda to podstawa dobrego urlopu. Mi dużo bliżej do stwierdzenia, że pogoda to połowa sukcesu, a drugą połowę stanowi przygotowanie się na nadchodzące warunki atmosferyczne. AccuWeather to jedna z najpopularniejszych aplikacji pogodowych zarówno na Androidy, jak i IOSy. Użytkownicy doceniają ją za prosty i intuicyjny interfejs, możliwość wyszukiwania pogody po geolokalizacji telefonu, a także opcję zapamiętywania ulubionych destynacji. Jeśli wybieracie aktywny wypoczynek na żaglach lub windsurfingu, przyda wam się także prognoza ciśnienia i wiatrów.

Golden Hour

Teraz coś dla miłośników fotografii. Ostatecznie urlop nie jest w pełni udany, jeśli nie przywieziemy z niego pięknych zdjęć. Ta prosta aplikacja jest niewielkim programem, który na podstawie lokalizacji określa tzw. „złotą godzinę". Jest to pora dnia, w której zachodzące Słońce dostarcza idealnych warunków do fotografii. Aplikacja podaje wartości tego okresu z przybliżeniem do minuty, a w pamięci programu możemy ustawić kilka różnych lokacji jednocześnie. Przydatnym dodatkiem jest także alarm, który poinformuje nas, że właśnie rozpoczął się czas na sesję.

Regionalny System Ostrzegania

RSO to aplikacja, która powstała na zlecenie władz i w zamierzeniu ma informować o istniejących lub zbliżających się zagrożeniach. W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne i mapka prezentująca stan wód na najistotniejszych wodowskazach polskich rzek.W systemie generowane są też inne ostrzeżenia odwołujące się do miejscowych zagrożeń np. wypadków drogowych. Co ciekawe, w aplikacji znajduje się także seria poradników, które podpowiadają jak udzielić pierwszej pomocy, a także jak zachować się w wypadku nagłego załamania pogody. 

CZYTAJ TEŻ: PlayStation 5. Sony zaprezentowało wygląd nowego kontrolera DualSense!

ZOBACZ TEŻ: Pływanie to idealny sposób na powrót do formy. Sprawdź, czego potrzebujesz przed pierwszą wizytą na basenie

ELLE MAN POLECA: Sezon rowerowy w pełni! Sprawdź, jakich akcesoriów potrzebujesz do przyjemnej i bezpiecznej jazdy