Siatkówka: buty do siatkówki

Jeśli pierwsze siatkarskie treningi przed wami, to z pewnością zastanawiacie się jakie obuwie będzie najlepsze. W przypadku pierwszych treningów oczywiście można skorzystać z klasycznego obuwia sportowego i nie powinna wydarzyć się wam żadna krzywda. Jednak jeśli wiecie już, że siatkówka na dłużej zagości w waszym życiu, odpowiednie obuwie powinno być jedną z pierwszych inwestycji. Wybierając modele zwróćcie uwagę na dwa konkretne aspekty: stabilność i przyczepność. To najważniejsze cechy dobrego obuwia siatkarskiego. Stabilna pozycja stopy w bucie, a w niektórych modelach także usztywnienia stawu skokowego, zmniejszają ryzyko kontuzji. Warto zwrócić uwagę także na odpowiedni bieżnik. Buty do siatkówki powinny mieć gumowane podeszwy, które uchronią nas przez poślizgnięciami i zwiększą przyczepność w czasie nabiegu. 

Siatkówka: piłka do siatkówki

Kiedy mówimy o piłce do siatkówki, wszyscy mamy przed oczami podobny przedmiot. Choć nowoczesne modele często odchodzą od klasycznego układu łat, to większość modeli wciąż opiera się na konstrukcji 18 połączonych prostokątnych kawałków tworzywa. Wybierając piłkę do siatkówki, powinniśmy zadać sobie pytanie: jak często będziemy nią grać? Jeśli odpowiedź brzmi „kilka razy w tygodniu" to zdecydowanie powinniśmy kupić piłkę z wyższej półki. Są one wykonane z trwalszych materiałów i doskonale sprawdzają się na każdym poziomie rozgrywek. Jeśli jednak siatkówka jest naszym nowym hobby, które będziemy uprawiać raz na kilkanaście dni, to świetnie sprawdzą się tańsze modele, które nie nadwyrężą naszego budżetu. 

Siatkówka: przydatne akcesoria

Poza podstawami takimi jak piłka i odpowiednie buty, do treningów siatkówki przydadzą wam się także dwa podstawowe gadżety. Pierwszym z nim są ochraniacze na kolana. Ich zadaniem jest nie tylko stabilizować staw kolanowy w czasie gry, ale także chronić wrażliwe kolana w czasie licznych upadków na parkiet. Drugie akcesorium to dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne. Przydadzą się szczególnie, gdy zamierzacie skorzystać z pięknego lata i przenieść siatkarskie rozgrywki na boisko plażowe. Ważne, żeby okulary dobrze przylegały do twarzy. Wybierając takie modele, minimalizujemy ryzyko, że okulary spadną w czasie rozgrywki. 

CZYTAJ TEŻ: Robert Lewandowski: jak wyglądały początki jego kariery? Kilka faktów z życia RL9, których dotąd nie znaliście

ZOBACZ: Od amatora do zawodowca - jak zacząć uprawiać profesjonalnie piłkę nożną

ELLE MAN POLECA: Mistrzowie z prawdziwego zdarzenia. Podsumowanie sezonu angielskiej Premier League