Od czasu, gdy stała się pierwszą kobietą, która przejęła stery nad domem mody Givenchy w październiku 2017 r., Clare Waight Keller niejednokrotnie udowodniła, że zasługuje na swoje stanowisko. Jej kolekcje ready-to-wear i haute couture dla kobiet zostały dobrze przyjęte, ale Brytyjka zaakcentowała ostatnio, że ani myśli ograniczać się wyłącznie do tego pola. Po zaprezentowaniu małej kolekcji dla mężczyzn w styczniu tego roku, w środę wystawiła swój pierwszy pełny męski pokaz w pięknym ogrodzie we Florencji podczas Pitti Uomo.

CZYTAJ TEŻ: London Fashion Week Men’s SS20: Oto najlepsze męskie stylizacje mody ulicznej

Pokaz o nazwie „Nouveau Glitch” w pewnym sensie został pomyślany jako powrót do początków ery Internetu, bowiem ścieżka dźwiękowa zaczęła się od niemożliwych do zapomnienia dźwięków połączenia wdzwanianego, by potem przejść w elektroniczną muzykę taneczną, która pasowałaby w sam raz na rave’y. Ten retro posmak był także zauważalny w niektórych elementach i detalach stylizacji, ale ogólnie rzecz biorąc, kolekcja Keller to przede wszystkim mikst odzieży sportowej i krawiectwa. A w tym drugim, jak wiadomo, Keller jest naprawdę dobra.

Modeli można było zobaczyć w dobrze skrojonych, ale zachowujących luźny charakter garniturach, wykonanych z różnych tkanin w oryginalnych kolorach. W większości przypadków stylizacje pozbawione były koszuli. Bardziej tradycyjnie sportowe ciuchy, takie jak anoraki czy dresy, zostały obrobione z luksusowym sznytem. Wśród popularnych dodatków w kolekcji Keller znalazły się chusty, paski i trampki. Koniec końców projektantka pokazała, że bardzo dobrze czuje modę męską.

CZYTAJ TEŻ: Prada wypuści koszulę z Frankensteinem. Takie inspiracje popkulturą to my rozumiemy