Ach ta Florencja. Ekskluzywny Menel, specjalnie dla ELLEMan.pl przygotował relację z targów mody męskiej Pitti Uomo, polując dla nas na nadchodzące trendy.

Pitti Uomo to wydarzenie, na które czeka od kilku lat cała branża mody męskiej. Mnóstwo wystawców, projektantów, a przede wszystkim świetnie ubranych mężczyzn na kilka dni zmienia wygląd Florencji. Historia Pitti Uomo sięga lat 50. XX wieku, kiedy to włoski arystokrata i handlowiec - Giovanni Battista Giorgini - zorganizował w tym mieście pierwszy pokaz „High Italian Fashion Show”, prezentując modę... damską. Wkrótce okazało się, że to jednak za mało dla odwiedzających Florencję kupców i w 1972 roku odbyła się pierwsza edycja targów Pitti Uomo dedykowanych mężczyznom. Targi w szybkim tempie rozrosły się i obecnie swoje edycje mają również wydarzenia poświęcone perfumom (Pitti Fragranze), jedzeniu – (Pitti Taste) oraz dzieciom - Pitti Bimbo.

Moda męska - trendy z Pitti Uomo 92. Ekskluzywny Menel dobrze reprezentuje polskich facetów!

Podczas 92 edycji Pitti Uomo, która odbyła się 13-16 czerwca swoje kolekcje zaprezentowało 1220 marek z czego prawie 45% pochodziło z krajów innych niż Włochy. Wśród nich znajdowały się takie szyldy jak Hugo Boss, Christian Louboutin, Paul Smith, Bally czy powracający ostatnio kultowy Champion. Pitti Uomo jest wydarzeniem promującym nie tylko włoską modę męską, a najlepszą męską modę z całego świata. W ciągu kilku dni imprezę odwiedziło ponad 30 tysięcy osób w tym dziennikarze, kupcy, blogerzy, styliści i pasjonaci mody oraz trendów, a te obserwowaliśmy z moim zespołem najbardziej.

We Florencji stylowi mężczyźni noszą dwurzędowe garnitury, spodnie 7/8 oraz mokasyny na zmianę z butami loafers. Częstym motywem przewijającym się w stylizacjach była kamizelka, kapelusz panama oraz nietuzinkowe okulary przeciwsłoneczne. Biżuteria, z która często panowie mają problem, była dopełnieniem większości stylizacji podobnie jak skórzane torby czy case na wizytówki. Zobaczcie to na zdjęciach!