Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały od niedzieli. Niestety, akcja zakończyła się bardzo smutnym finałem. Jak poinformował dziś rano wiceszef MSWiA w rozmowie z PAP, odnaleziono ciało 39-letniego mężczyzny, którym  najprawdopodobniej był właśnie Piotr Woźniak-Starak:

- Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione - czytamy w oficjalnym komunikacie wiceszefa MSWiA.

Poszukiwana Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zaginął w minioną sobotę w nocy. W niedzielę wieczorem media poinformowały o wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Co najmniej dwie osoby miały wypaść z motorówki, którą rano na brzegu, odnaleźli rybacy. Jednej z nich, 27-latce z Łodzi, udało się dotrzeć na brzeg. Kobieta zeznała, że razem z nią pływał 39-letni mieszkaniec Warszawy. Media szybko ustaliły, że chodziło o Piotra Woźniaka-Staraka, rodzina którego ma nieopodal swoją letnią rezydencję. W trakcie poszukiwań policja nie chciała jednak zdradzać konkretnych informacji dotyczących personaliów poszukiwanego:

- O godz. 4 rano policjanci dostali zgłoszenie, że na jeziorze Kisajno stoi motorówka z wyłączonym silnikiem. Na łodzi nie było nikogo, natomiast na brzegu jeziora znajdowała się kobieta, która zeznała śledczym, że pływała po jeziorze z 39-letnim mieszkańcem Warszawy. Kobieta jest obecnie przesłuchiwana – ujawnił jedynie sierż. sztab. Tomasz Markowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Poszukiwania rozpoczęto od razu, przerwano je wieczorem, ze względu na noc, wznowiono w poniedziałek rano. Potem producenta filmowego szukano jeszcze cały wtorek oraz środę. Dziś dowiadujemy się, że poszukiwania te potwierdziły najgorsze obawy rodziny i przyjaciół. Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione w jeziorze Kisajno. 

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak-Starak i pasierbem miliardera Jerzego Staraka (który zajął 5. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków 2019 roku według magazynu "Forbes"). Piotr był producentem filmowym i telewizyjnym, choć na początku próbował swoich sił w reklamie. W wieku 25 lat dostał posadę w agencji reklamowej. Szybko jednak usłyszał od starszego kolegi z branży, że ze swoją kreatywnością i zaangażowaniem powinien tworzyć filmy fabularne a nie spoty reklamowe. 

Jego przygoda ze światem wielkiego filmu zaczęła się niedługo potem od pracy przy polsko-niemieckiej koprodukcji "Strajk" w reżyserii Volkera Schlöndorffa. Szybko okazało się, że ma do tego ogromną pasję. Niedługo potem asystował Andrzejowi Wajdzie przy jego głośnym "Katyniu". Założył firmę producencką Watch Out Studio. Odpowiadał m.in. produkcję tak głośnych obrazów jak "Bogowie" z Tomaszem Kotem, "Sztuka Kochania" z Magdaleną Boczarską czy "Big Love" z Aleksandrą Hamkało. 

Piotr Woźniak-Starak był mężem dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Agnieszki Woźniak-Starak (wcześniej Szulim). Para wzięła ślub w Wenecji, O tym wydarzeniu mówiła cała Polska. 27 sierpnia tego roku para świętowałaby trzecią rocznicę ślubu.