Sporo miejsca w ostatnim czasie poświęciliśmy ubraniom piłkarzy – i bynajmniej nie braliśmy pod lupę koszulek i spodenek, w których zawodnicy już za kilka dni wybiegną na boiska, aby rywalizować w ramach Mistrzostw Europy 2020, a stroje formalne. Pokazaliśmy komplety, które Vistula wykonała dla reprezentantów Polski oraz dzieło Armaniego, który ubrał kadrowiczów z Włoch. Tym razem przyjrzymy się efektom współpracy uznanego projektanta nie z drużyną narodową, a klubową.

Thom Browne i FC Barcelona pracują razem od lat. Nowojorski projektant, podobnie jak rok temu, przygotował letnią kolekcję, którą zawodnicy „Blaugrany” zaprezentowali na stadionie Camp Nou. I trzeba przyznać, że choć piłkarzom Ronalda Koemana w ostatnim sezonie wiodło się w kratkę, to jeśli chodzi o prezencję mało kto może im dorównać.

Piłkarze zaprezentowali kilka ciekawych elementów kolekcji na lato 2021, do których należą między innymi garnitur Super 120s twill, kaszmirowe kardigany, koszulki polo, wysokie skarpety oraz białe trampki – wszystko zahaczające o styl preppy. Na ubraniach nie zabrakło znaku rozpoznawczego Thoma Browne’a, czyli trójkolorowego paska. W prezentacji kolekcji wzięli udział Konrad de la Fuente, Samuel Umtiti, Ricard Puig, Marc-André ter Stegen i Miralem Pjanic.