Gry planszowe: Gra o Tron

Wszyscy, którzy kiedykolwiek siedli do tej gry mówią to samo – jeśli lubicie swoich przyjaciół, nie grajcie z nimi w „Grę o Tron". To gra , która zdaje się zaprojektowana do testowania siły i jakości przyjaźni. Większość rozgrywki opiera się na analizowaniu i reagowaniu na poczynania rywali tak, by jak najbardziej utrudnić mu życie. Zupełnie jak w serialowym hicie HBO, prawda? Podobieństw pomiędzy grą, a serialem jest więcej. Tutaj także wszystkie chwyty są dozwolone, a blefy rywali często mają drugie albo nawet trzecie dno. Sojusze, zdrady i krwawe boje – wszystko znajdziecie w tej jednej grze. Tylko czy uda wam się wstać od stołu i dalej być przyjaciółmi?

Gry planszowe: Kemet

W „Kemecie" gracze wcielają się w przedstawicieli egipskich plemion, którzy z pomocą starożytnych bogów będą starali się rozszerzać swoje wpływy poprzez wypowiadanie i zwyciężanie kolejnych konfliktów. W kilku słowach – ta gra to prawdziwa wojna! W trakcie rozgrywki będziemy zdobywać dwa rodzaje punktów: permamentne i tymczasowe. Te pierwsze raz zdobyte zostają z nami na zawsze i stanowią bardzo dobrą bazę do ostatecznego pokonania przeciwników. Nie da się jednak wygrać Kemeta bez punktów tymczasowych, które bardzo często zmieniają swoich właścicieli podczas samej rozgrywki. Oznacza to, że równie istotne co wygrywanie konfliktów, jest wybieranie odpowiedniego momentu na rozpętanie nowych. Na uwagę zasługują też bardzo starannie wykonane figurki i plansza, która została zaprojektowana w taki sposób, by każdy z graczy miał dokładnie równe szanse. 

Gry planszowe: Cyklady

Grając w „Cyklady" będziecie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi dowódcy starożytnej greckiej floty. Rekrutuj oddziały, buduj okręty, wznoś fortece, konstruuj metropolie, wzywaj mitologiczne istoty i módl się o pomoc do Bogów Olimpu. Ciekawym urozmaiceniem rozgrywki jest fakt, że nie wystarczy rozwijać swoich możliwości militarnych, by wygrać. Po kilku rozgrywkach zorientujecie się, że równie skuteczną drogą do triumfu może być wspieranie filozofii. Podstawa dobrej taktyki w „Cykladach" to uważne obserwowanie ruchów przeciwników i próby przewidywania ich ruchów. Pamiętajcie, zawsze trzeba być gotowym na wojnę!

Gry planszowe: Inis

Jedna z gier, które w ostatnich miesiącach rozłożyły mnie na łopatki. Zasady nie są bardzo skomplikowane, ale rozgrywka wymaga starannego planowania akcji i natychmiastowego dostosowywania się do zmieniających się warunków. Jest to jedna z tych gier, które z każdą rozgrywką rozumie się coraz lepiej. Nie oznacza to, że z każdą partą będzie łatwiej. Wręcz przeciwnie! Dopiero po jakimś czasie zobaczycie, ile dróg do zwycięstwa oferuje ta planszówka. Jeśli lubicie doprowadzać swój mózg do momentu, gdy zawiesza się analizując tysiące możliwych scenariuszy rozgrywki – „Inis" jest dla Was.