Akcja najnowszego filmu Tarantino rozgrywa się w Los Angeles w 1969 roku. Przygasła gwiazda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego przyjaciel Cliff Booth (Brad Pitt) po dłuższej przerwie powracają do Miasta Aniołów, w którym próbują się odnaleźć. Od ich ostatniej wizyty w Hollywood wiele się zmieniło – wszystko za sprawą hippisowskiej kultury. Jak się okaże, sąsiadką Ricka jest aktorka Sharon Tate. Oprócz DiCaprio i Pitta w filmie występują także Margot Robbie, Kurt Russel, Al Pacino, Luke Perry, Tim Roth, czy Michael Madsen.

CZYTAJ TEŻ: „Pewnego razu… w Hollywood”: męskie stylizacje na premierze filmu Tarantino [GALERIA]

Przypomnijmy, że po raz pierwszy film pokazano podczas festiwalu w Cannes 21 maja. „Pewnego razu… w Hollywood” zebrał świetne recenzje. Dziennikarze chwalili m.i.n. sposób, w jaki Tarantino żongluje wątkami i prowadzi swoich bohaterów. Bardzo pozytywnie odebrano role Leonardo DiCaprio i Brada Pitta, w szczególności tego drugiego, który ich zdaniem ukradł show.

Te opinie zostały potwierdzone po oficjalnej premierze obrazu w USA (26 lipca). Na Rotten Tomatoes film osiągnął wynik 85 proc., zaś na bardziej wiarygodnym i surowszym Metacritic może pochwalić się znakomitą notą 84 na 100.

Polska premiera „Pewnego razu… w Hollywood” odbędzie się 16 sierpnia. Poniżej finalny zwiastun: