Alfreda poznamy w serialu jako dwudziestolatka i byłego komandosa brytyjskich służb SAS. Pokazane zostaną początki jego firmy ochroniarskiej, dzięki której zacznie pracę dla młodego miliardera, Thomasa Wayne’a. Akcja „Pennywortha” rozgrywa się w latach 60. w Londynie. Produkcja składa się z 10 odcinków i została stworzona przez Danny’ego Cannona i Bruno Hellera, czyli twórców serialu „Gotham”.

Patrząc na zwiastun, trudno nie pomyśleć o Jamesie Bondzie. Nie dość, że czas akcji i miejsce idealnie współgra z pierwszymi filmami z Seanem Connerym, to jeszcze postać grana przez Jacka Bannona trochę przypomina w stylizacji agenta 007. Co więcej, pod kątem wizualnym i w tonie „Pennyworth” nasuwa skojarzenia także z serią „Kingsman”, która z powodzeniem pastiszowała konwencję kina szpiegowskiego.

CZYTAJ TEŻ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

Origin story kamerdynera Batmana na pierwszy rzut oka prezentuje się nieźle, więc być może dostaniemy coś w rodzaju guilty pleasure. Na pewno dobrze będzie popatrzeć na stylizacje z lat 60. Bohaterzy w dobrze skrojonych garniturach to zawsze wartość dodana każdej produkcji.

Premiera serialu odbędzie się 28 czerwca tego roku w USA. Poniżej zwiastun: