W 5. sezonie „Peaky Blinders” akcja ma miejsce tuż po krachu finansowym z 1929 roku. Tommy Shelby (Cillian Murphy) otrzymuje propozycję od charyzmatycznego polityka, który ma śmiałą wizję dla Wielkiej Brytanii. Od jego decyzji zależeć będzie przyszłość zarówno jego rodziny, jak i całego kraju. Można być pewnym, że w tej odsłonie ważną rolę odegra wątek związany z ideologią faszystowską, która zaczęła rozprzestrzeniać się w latach 30. w Europie.

W obsadzie poza Murphym znajdziemy m.in. Anyę Taylor-Joy, Sama Claflina, Paula Andersona, Helen McCrory, Sophie Rundle, Neila Maskella, Cosmo Jarvisa i Briana Gleesona. Reżyserem odcinków był Anthony Byrne, znany ze swojej pracy przy „Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”.

CZYTAJ TEŻ: 10 najlepszych premier Netflixa na sierpień 2019. Wśród nich „Mindhunter” oraz filmy Tarantino

Steven Knight, twórca serialu, przyznał, że główny bohater zmierzy się z najmroczniejszymi wrogami w swojej historii. Knight zdradził, że głównym antagonistą tego sezonu będzie gang o nazwie The Billy Boys.

Przypomnijmy, że w poprzedniej odsłonie bohater i jego rodzina nie mieli lekkiego życia z racji działań włoskiej mafii z Nowego Jorku, którą dowodził czarny charakter grany przez Adriena Brody’ego. Prowadził vendettę przeciwko Shelbym.

„Peaky Blinders” – kiedy premiera?

Wciąż nie wiemy, kiedy nowy sezon powróci na ekrany telewizorów i kanały streamingowe. Na pewno wydarzy się to jeszcze w 2019 roku. W Wielkiej Brytanii będzie to najprawdopodobniej sierpień lub wrzesień. Odnośnie premiery w Polsce nie wiadomo nic. Być może któraś stacja lub serwis pokaże nowe odcinki. Miejmy tylko nadzieję, że nie będziemy mieli dużego opóźnienia. W końcu jak najszybciej chcemy usłyszeć czołówkę z „Red Right Hand” Nicka Cave’a i ponowne zanurzyć się do Wielkiej Brytanii z czasów przed II wojną światową. Poniżej zwiastun: