Są takie filmy i seriale, które zostają z nami na dłużej. Dla mnie jedną z takich produkcji jest brytyjski serial „Peaky Blinders", który od pierwszych odcinków zachwycił mnie nie tylko swoim klimatem i doskonałą ścieżką dźwiękową, ale też wspaniałym kostiumami. Po pierwszym sezonie „zachorowałem" na styl pierwszoplanowych bohaterów i uzupełniłem swoją garderobą w kilka kluczowych dla niego elementów. Z tego tekstu dowiecie się jak w kilku krokach stworzyć pełną stylizację wzorowaną na bohaterach „Peaky Blinders". 

Peaky Blinders – styl na ulicach Birmingham

To prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna stylizacja z tego serialu. Jej podstawą jest dobrze skrojony płaszcz. Dobierając krój i rozmiar płaszcza zwróćcie uwagę, żeby był on odpowiednio dobrany do sylwetki. W wielu wypadkach świetnie sprawdzą się lekko taliowane modele, które dobrze podkreślą proporcje ciała. Wbrew pozorom taliowane modele będą doskonale leżeć także na niższych lub tęższych mężczyznach. Kolejnym krokiem jest krawat. W tym celu świetnie sprawdzą się błękitne, czerwone i rdzawe modele, które przełamię jednolity wzór płaszcza. Wykończeniem stylizacji jest kaszkiet, czyli symbol postaci z serialu. Pamiętajcie, że inwestując w kaszkiet z dobrego materiału zyskujecie pewność, że ogrzeje wasze głowy nawet w czasie większych mrozów. 

Peaky Blinders – stylizacja wyjściowa

Nic nie przyciąga wzroku tak, jak dobrze skrojona i dopasowana klasyka. W tej stylizacji wszystko opiera się na odpowiednim doborze kroju marynarki do sylwetki i idealnie uszytej koszuli. W obu przypadkach za pierwszym razem lepiej skorzystać z pomocy krawca, ale jeśli znacie już swoje wymiary, spokojnie możecie szukać odpowiednich elementów w internecie. Czasami można znaleźć naprawdę dobre promocje. W kwestii muchy wypada nam dodać jedno zdanie – początkującym miłośnikom klasycznego stylu polecamy muchy zapinane, ale gdy poczujecie się pewnie z obsługą męskiej garderoby to sugerujemy muchy samodzielnie wiązane. 

Peaky Blinders – funkcjonalność przede wszystkim

Umówmy się – nie ma jednej idealnej stylizacji. Całą sztuka dobierania ubioru polega na dopasowaniu garderoby to okazji. W jednym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie smoking, a w innym wytrzymała kurtka z kilkoma eleganckimi dodatkami. Ten drugi zestaw opiera się na sprawnym połączeniu elementów funkcjonalnych z ozdobnymi. Szczerze polecamy obszerne woskowane kurtki, które można założyć na tweedową marynarką. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne, ale też zadba o ciepło podczas dłuższego zimowego spaceru. Całość dopełniamy wełnianym szalikiem i nieodłącznym kaszkietem.