Film z Paweł Wilczakiem w roli głównej był jedną z lepiej przyjętych produkcji polskich z 2019 roku. „Pan T.” znalazł się w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Sebastian "Stanki" Stankiewicz odebrał nagrodę za najlepszą męską rolę drugoplanową. Podczas niedawno rozdanych Orłów dzieło Marcina Krzystałowicza zgarnęło dwie nagrody.

Pan T.” – fabuła

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. (Paweł Wilczak) – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów.

ZOBACZ TEŻ: Filmy i seriale na weekend: co oglądać podczas domowej izolacji?

Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

Oprócz Wilczaka w filmie pojawiają się także Katarzyna Warnke, Sebastian Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Bończak, Jacek Braciak, Eryk Lubos, Wiktor Zborowski oraz Bartłomiej Topa. Skoro obowiązuje nas akcja #zostańwdomu, to warto byśmy mieli co oglądać. Cieszy fakt, że CANAL+ jest jedną z firm, które próbują o to dbać. Poniżej zwiastun filmu na zachętę: