Disney przejął wytwórnię LucasFilm sześć lat temu. Najnowsza trylogia "Gwiezdnych wojen" oraz spin-offy mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, a zyski z praw osiągają rekordowe sumy. Nie można się więc dziwić, że po produkcjach kinowych, grach, zabawkach, ubraniach przyszła kolej na park rozrywki. W końcu Disneylandy to doświadczenie, które zapamiętuje się na całe życie!

Park rozrywki "Gwiezdne wojny" - kiedy otwarcie?

W parkach rozrywki "Gwiezdnych wojen" będą przeplatać się postacie i historie znane ze starszych i nowszych filmów. Przedstawiciele Disneya zapowiadają, że najciekawszymi atrakcjami będą lot Sokołem Millenium (którego zapowiedź widzimy w dwuminutowym trailerze) oraz pojedynek z Kylo Renem. Pierwszy park zostanie otwarty już latem tego roku w Disneylandzie w Kalifornii, drugi - rok później na Florydzie. Łączna powierzchnia obu parków to aż 28 akrów.

Rozpoczęcie prac nad "Star Wars: Galaxy's Edge" - bo tak brzmi pełna nazwa przedsięwzięcia - ogłoszono w 2015 roku. Jeszcze kilka miesięcy i sami będziemy mogli sprawdzić, ile było prawdy w hucznych zapowiedziach Disneya.